Muusikauudised

Algamas on X Suure–Jaani Muusikafestival

16. – 23. juunini kestab Suure-Jaanis heliloojatele Kappidele pühendatud X Suure-Jaani Muusikafestival, kus eesti interpreetide esituses kõlab Artur (1878–1952), Villem (1913–1964) ja Eugen (1908–1996) Kapi ning teiste eesti heliloojate looming. Toimuvad Mart Saare nimeline laulukonkurss ja kohtumised heliloojate ning interpreetidega. Külalisena osaleb Peterburi Optina Pustõni mungakloostri koor. Kokku kuulub festivali kavasse 24 erinevat muusikasündmust.

X Suure-Jaani Muusikafestivali avakontserdil esineb Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Paul Mägi juhatusel, kavas on Artur Kapi avamäng "Don Carlos", Villem Kapi Sümfoonia nr. 2 ja Eugen Kapi süit "Kalevipoeg". Sama päeval avatakse heliloojate Kappide majamuuseumis Jaanus Siimu fotonäitus "Suure-Jaani muusikafestival 2006". 17. juunil toimub kohtumine helilooja ja pianisti Olav Ehalaga ning kontsert tema laululoomingust. Festivalil esineb veel suur hulk eesti interpreete ja kollektiive, sealhulgas Eesti Rahvusmeeskoor Mihhail Gertsi juhatusel, ansambel "Metsatöll", Pärnu Linnaorkester Jüri Alperteni juhatusel, Tobiase Keelpillikvartett, Aavo Otsa muusikastuudio, Eesti Televisiooni tütarlaste koor Aarne Saluveere juhatusel, bass Mati Palm, pianist Peep Lassmann, saksofonist Villu Veski, akordionist Tiit Kalluste, viiuldaja Kristel Eeroja-Põldoja, tšellist Aare Tammesalu, klavessinist Lembit Orgse, organist Andres Uibo ja lõõtspillimängija Tarmo Noormaa. Eesti klassikute ja nüüdisautorite (Arvo Pärt, Tõnu Kõrvits, Galina Grigorjeva, Andres Uibo jt) kõrval kõlab kontsertidel ka rahvalik ja populaarmuusika. Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga toimub Mart Saare nimeline laulukonkurss.

Suure-Jaani Muusikafestival Artur Kapi sünnilinnas sai alguse 1998. aastal ja toimub igal suvel. Festivali korraldajateks on Suure-Jaani vallavalitsus ja Eesti Kontsert, kunstiline juht on Andres Uibo.  

Tagasi