Muusikauudised

X Noorte laulu- ja tantsupidu

29. juunist 1. juulini toimub Tallinnas X Noorte Laulu- ja Tantsupidu, mille teemaks on “Ilmapuu lävel”, see ühendab laulupeo teema “Ilmapuu” ja tantsupeo teema “Lävel”. Peol on sel aastal rekordarv osavõtjaid. Laulupeol osaleb 831 koori rohkem kui 21 000 lauljaga, tantsupeol 127 tantsurühma rohkem kui 7800 tantsijaga ning lisaks 47 orkestrit üle 1600 instrumentalistiga ja peoliste täiskasvanud saatjad – kokku 35 000 osalejat.

Noortepidu avatakse 29. juulil kell 19 Kalevi keskstaadionil tantsupeo I etendusega. 30. juunil jätkub pidu Kalevi staadionil II etendusega kell 11 ja III etendusega kell 16. Kell 20 toimub kõigile noortepeol osalejatele simman Tallinna Lauluväljakul. 1. juulil kell 9 algab rongkäik Vabaduse väljakult Lauluväljakule ning kell 13 laulupeo kontsert Lauluväljakul.

Noorte laulupeo “Ilmapuu” kunstiline juht on Aarne Saluveer, liigijuhid on Annelii Traks (mudilaskoorid), Ingrid Kõrvits (lastekoorid), Hirvo Surva (poistekoorid), Andrus Siimon (noorte meeskoorid), Raul Talmar (neidudekoorid), Peeter Perens (segakoorid), Harry Illak (puhkpilliorkestrid) ja Jüri-Ruut Kangur (noorteorkestrid). Ühendkoore dirigeerivad Aarne Saluveer, Kuno Areng, Ants Soots, Hirvo Surva, Ene Üleoja, Alo Ritsing, Kadri Hunt, Eri Klas, Olari Elts ja Tõnu Kaljuste. Tantsupeo “Lävel” üldjuht-pealavastaja on Maido Saar, muusika üldjuhid Indrek Kalda ja Külli Tüli.

Noortepeo peakorraldaja on Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA.

Vaata ka www.laulupidu.ee  

Tagasi