Muusikauudised

Tulemas on René Eespere autoriõhtu

6. oktoobril toimub Tallinna Metodisti kirikus René Eespere autoriõhtu, kus kõlab terve hulk uudisteoseid. Esiettekandele tulevad Kontsert kitarrile ja kammerorkestrile ning "Interludium" ja "Visionis" – mõlemad kammerorkestrile. Lisaks uutele teostele võib kuulda kammerteose "Februarium" (kahele tšellole ja klaverile, 2004) uusversiooni kahele tšellole ja kammerorkestrile ning "Tres clavi in crucem" (kitarrile ja orelile, 2003) uusversiooni kitarrile ja kammerorkestrile. Varasemast loomingust on kavas tšellokontsert "Concertatus celatus" (2004).

Eespere looming on eesti muusikas eripärane, ühendades hapraid minimalistlikke struktuure ja maagilisi rütmikordusi. Seekordne autoriõhtu on kolmas helilooja loomingu tutvustus. Kontserdil esinevad Teet Järvi (tšello), Marius Järvi (tšello), Eleftheria Kotzia (kitarr, Inglismaa/Kreeka) ja Tallinna Kammerorkester Paul Mägi juhatusel.
6. oktoobril esitletakse Tallinna Metodisti kirikus ka Eespere uut autori-CDd firmalt Antes Edition (2007), kus kõlab helilooja viimaste aastate looming: Kontsert nr. 2 flöödile ja kammerorkestrile (2003), tšellokontsert "Concertatus celatus" (2004), klarnetikontsert "In dies" (2005) ja "Cantus" kammerorkestrile (2003). Tegemist on Eespere kuuenda autoriplaadiga.  

Tagasi