Muusikauudised

Tulemas on Erkki-Sven Tüüri akordionikontserdi esiettekanne

11. oktoobril tuleb Soomes Turu kontserdimajas maailmaesiettekandele Erkki-Sven Tüüri "Prophecy" akordionile ja sümfooniaorkestrile. Uudisteose kannavad ette akordionist Mika Väyrynen ja Turu Filharmoonikud Olari Eltsi dirigeerimisel. Lisaks on kontserdi kavas Aaron Coplandi "Music for the theatre", Igor Stravinski "Scherzo à la russe" ja "Sümfoonia kolmes osas". Tüüri teos valmis Turu Filharmoonikute ja Orchestra de Bretagne’i ühistellimusel ning leiab Eesti esiettekande peagi algava rahvusvahelise uue muusika festivali NYYD ´07 lõppkontserdil Mika Väyryneni ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses.

Lähiajal toimuvad Erkki-Sven Tüüri teoste ettekanded maailmas:

Bremeni Kammerfilharmoonia Anu Tali juhatusel kannab ette tsükli "Action. Passion. Illusion" 18. ja 19. oktoobril Bremeni kontserdimajas Die Glocke, 20. oktoobril Amsterdami Concertgebouws, 23. oktoobril Bietigheim-Bissingeni Kronenzentrumis ja 28. oktoobril Kölni Filharmoonia saalis.

"Lighthouse" kõlab 19. oktoobril Festivais de Outono raames Portugalis Aveiro Ülikoolis, esitajateks Orquestra Filarmonia das Beiras ja Tüüri marimbakontserdi esiettekandja Pedro Carneiro, kes seekord astub üles dirigendina. 

Tagasi