Muusikauudised

Malle Maltise uudisteos Letmark Kvarteti esituses

Tallinna Filharmoonia kontserdisari “Diplomaatilised noodid” toob Eestisse Letmark Kvarteti, kelle kontserdil pealkirjaga “Maagiline katel” tuleb esiettekandele Malle Maltise “Tilbageblik/Tagasivaated” kahele viiulile, klarnetile ja klaverile. Maltise uues teoses on tagasivaated möödunud suvele – loo aluseks on helilooja enda kirjutatud luuletused 10. juuli päevauudistest. Neljaosaline teos on oluliselt mõjutatud ka Henning Bendtseni 12 kunstfotost.

Letmark Kvartett on Taani professionaalne kvartett koosseisus Kuno Kjærbye (viiul), Denis Mitrokhin (viiul), Kirsten Karlshøj (klaver, live-elektroonika) ja Christian Larsen (klarnet). Ansambel on tellinud ja esitanud paljude põhja- ja baltimaade heliloojate uudisloomingut. Lisaks Maltise kvartetile on Eesti turnee kontsertide kavas Mozarti, Schnittke ja kvarteti juhi Kjærbye teosed. Kõrvuti muusikaga näeb ekraanilt Taani filmikunstniku Henning Bendtseni fotokompositsiooni.

“Maagiline katel” toimub 24. oktoobril kell 19 Pärnu Endla teatri sammassaalis, 26. oktoobril kell 19 Viljandi Kultuuriakadeemia Mustas saalis ja 27. oktoobril kell 19.30 Tallinnas Kanuti Gildi Saalis.

Kontserdid toimuvad koostöös Taani Kultuuriinstituudiga. 

Tagasi