Muusikauudised

Erkki-Sven Tüüri uudisteose maailmaesiettekanne Austraalias

3. novembril tuleb Austraalias Canberra Teatris maailmaesiettekandele Erkki-Sven Tüüri „Whistles and Whispers from Uluru” [„Viled ja sosinad Uluru kaljul”] plokkflöödile ja orkestrile. Ameerika ühest sümbolist, Uluru kaljust, inspireeritud teose kannavad ette maailmanimega plokkflöödivirtuoos Genevieve Lacey ja Austraalia Kammerorkester Richard Tognetti dirigeerimisel. Tüüri uudisteost mängitakse helilooja kohalolekul kuni 19. novembrini mitmel pool Austraalias: 4. ja 5. novembril Melbournis, 6. novembril Adelaide’is, 7. novembril Perthis, 11., 13., 14. ja 17. novembril Sydneys, 12. novembril Thirroulis, 15. novembril Newcastle’is ning 19. novembril Brisbane’is.

Turnee kontsertidel kõlab lisaks Tüüri teosele maailmaesiettekandes ka austraalia helilooja James Ledgeri trio “To those who collected the past” ning Corelli, Telemanni ja Verdi muusika.

Eelseisvad Erkki-Sven Tüüri teoste ettekanded maailmas:

Tänavu mais esiettekande leidnud 6. sümfoonia „Strata” tuleb taas ettekandele Põhjamaade Sümfooniaorkestri ja dirigent Anu Tali esituses 22. novembril Estonia kontserdisaalis, 14. novembril Berliini Filharmoonias ja 15. novembril Müncheni Herkulessaalis. Orkestri hooaja avakontserdi programmis on ka Saint-Saënsi „Introduction et Rondo cappricciosos” ja Tšaikovski 6. sümfoonia.

„Oxymoron” kõlab Šoti kammerorkestrilt Olari Eltsi juhatusel 16. novembril Glasgow City Hallsis ja 17. novembril Edinburghi Queen’s Hallis. 

Tagasi