Muusikauudised

Aadu Regi 95

3. novembril tähistab oma 95. sünnipäeva Eesti Heliloojate Liidu vanim liige Aadu Regi. Juubelit tähistatakse kontsertidega 9. novembril Tartus Haridus- ja teadusministeeriumi saalis ja 10. novembril Tartu Ülikooli aulas.

Helilooja, klarnetist ja dirigent Aadu Regi on sündinud 3. novembril 1912 Tallinnas. Regi õppis 1930-1935 Tallinna Konservatooriumis Bernhard Luki klarnetiklassis, ta on tegutsenud kutselise muusikuna alates 1930. aastast ning on olnud seotud paljude muusikakollektiivide tööga. Aadu Regi on juhatanud Vanemuise teatri ja Tartu Ülikooli sümfooniaorkestrit, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli orkestrit ja puhkpilliorkestrit “Tartu”, samuti on ta olnud laulupidudel puhkpilliorkestrite üldjuht. Regi on olnud pikaajaline klarneti ja dirigeerimise õppejõud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, pedagoogitööd on ta teinud ka Soomes. Aadu Regi on kirjutanud teoseid peamiselt puhkpilliorkestrile, lisaks kammermuusikat ja näidendimuusikat. Ta on avaldanud õppemetoodilisi raamatuid ning kirjutanud mälestusteraamatu “Muusikast ja muust” (2000). Aadu Regi on Tartu linna aukodanik, Valgetähe IV klassi ordeni ja Tartu Suurtähe kavaler.

2. novembril kell 17 esitletakse Tartu Oskar Lutsu nimelises Linnaraamatukogu Muusikaosakonna saalis CD-d “Aadu Regi 95 - Tervitus, noored sõbrad”, millel on valik kontsertsalvestusi Aadu Regi loomingust ning muusikat tema õpetajatelt ja õpilastelt. Plaadil musitseerivad Vanemuise Sümfooniaorkester, puhkpilliorkester “Tartu”, Elva Klarnetisuve klarnetikoor jt nii Aadu Regi kui teiste juhatusel. Plaadi materjali on kokku kogunud Regi õpilane ja dirigent Margus Kasemaa.

9. novembril kell 18 toimub Tartus Haridus- ja teadusministeeriumi saalis “Maestro Aadu Regi 95. juubeli kontsert”, kus juubilari tervitavad puhkpilliorkester “Tartu” ning erinevad ansamblid ja solistid.

Puhkpillisõprade Selts ja Tartu I Muusikakool korraldavad 10. novembril algusega kell 11 Tartu I Muusikakoolis ürituse “Klarnetipäev- Aadu Regi 95”. Klarnetipäeval toimuvaid meistriklasse viivad läbi maestro Aadu Regi, Toomas Vavilov, Vahur Vurm, Vello Sakkos, Margus Vahemets ja Madis Kari. Juubelikontsert toimub kõigi osalejate osavõtul kell 18 Tartu Ülikooli aulas. 

Tagasi