Muusikauudised

Ülo Kriguli uus teos ansamblilt Resonabilis

3. novembril kell 18 toimub Tallinna raekojas ansambel Resonabilise kontsert, kus tuleb esiettekandele Ülo Kriguli Ernst Jandli tekstile loodud “Meine ernste Wandlungen” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole (2007).

Kontserdiga tähistab ansambel oma viiendat tegevusaastat. Maailmas ainulaadse koosseisuga ansambli moodustavad Iris Oja (hääl), Kristi Mühling (kannel), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello). Uue repertuaari loomiseks on Resonabilisele kirjutanud nii Eesti kui välisriikide heliloojad: Margo Kõlar, Tatjana Kozlova, Kristjan Kõrver, Age Hirv, Märt-Matis Lill, Malle Maltis, Daan Manneke (Holland), Antti Auvinen (Soome), Santa Ratniece (Läti), David Helbich (Saksamaa). Ansamblile on väga tähtis esitada ka selliste lääne nüüdismuusika klassikute teoseid, mida Eesti kontserdisaalides tihti ei kuule.

Juubelikontserdil on lisaks Kriguli teosele kavas ka esimene spetsiaalselt sellele koosseisule loodud teos – Kristjan Kõrveri “Florete flores” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole (2002), Toshio Hosokawa “Vertical song I” sooloflöödile (1995), Helena Tulve “Silmaja” soolokandlele (2006), Elliot Carteri “Enchanted preludes” flöödile ja tšellole (1988) ning Georges Aperghise “Cinq Calme-plats” naishäälele (1992). 

Tagasi