Muusikauudised

Kalev Kuljus soleerib Mikk Murdvee juhatusel Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees

6. mail kell 19 soleerib Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees Põhja-Saksa Raadio Sümfooniaorkestri oboerühma kontsertmeister Kalev Kuljus. Orkestrit juhatab Mikk Murdvee, kelle edukas debüütkontsert ERSOga toimus möödunud hooaja märtsis. Kavas on Richard Straussi sümfooniline poeem „Till Eulenspiegel” ja Oboekontsert D-duur ning Leonard Bernsteini Sümfoonilised tantsud muusikalist „West Side Story”.


Kalev Kuljus
 

Kalev Kuljus on õppinud Eesti Muusikaakadeemias (õpetajad Heldur Värv, Andres Siitan, Olev Ainomäe), Lyoni Rahvuskonservatooriumis (Jean-Christophe Gayot, Guy Laroche) ning Karlsruhe Riiklikus Muusikaülikoolis (Thomas Indermühle). Ta on täiendanud end Aale Lindgreni, Georg Meerweini, Lajos Lencsési, Hansjörg Schellenbergeri, Maurice Bourgue’, Stefan Schilli ja Jacques Tysi meistriklassides ning olnud võidukas mitmel konkursil. Kuljus on lisaks Eesti orkestritele mänginud paljudes välismaistes orkestrites ja ansamblites. Hooajast 2003/2004 on ta Hamburgis tegutseva Põhja-Saksa Raadio Sümfooniaorkestri soolo-oboemängija, alates 2003. aastast töötab ta esimese külalissoolo-oboistina Birminghami sümfooniaorkestris Inglismaal.

Viiuldaja ja dirigent Mikk Murdvee on lõpetanud viiuldajana Eesti Muusikaakadeemia ja Sibeliuse Akadeemia (Mari Tampere), õppides viimases ka dirigeerimist (Leif Segerstam, Atso Almila, Jorma Panula jt). Ta on täiendanud end Yair Klessi, Igor Bezrodnõi, Anatoli Reznikovski ja paljude teiste õppejõudude meistriklassides ning osalenud edukalt vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on juhatanud mitmeid orkestreid, sh Eestis, Soomes ja Londonis. Alates 2007. aastast on Murdvee Helsingi Ülikooli Sümfooniaorkestri Ylioppilaskunnan Soittajat peadirigent. Dirigeerimise kõrvalt jätkab Murdvee rahvusvahelist karjääri viiuldajana.

 
Mikk Murdvee
Foto: Taavi Kull

 

Tagasi