Muusikauudised

Mirjam Tally „Pihlakate vihma” esiettekanne Kumu Kunstimuuseumis

29. jaanuaril kell 19 tuleb KUMU Kunstimuuseumis esiettekandele Mirjam Tally „Pihlakate vihm” sopransaksofonile, altsaksofonile, elektrikitarrile, akordionile ja live-elektroonikale. Kontsert pealkirjaga „Ristumine” pühendub saksofoni kõla erinevustele eri muusikastiilides ning kuulub sarja „KuMu KUMUs”.

Lisaks Mirjam Tally uudisteosele on kavas Fabien Levy „L´air d´ailleurs” altsaksofonile ja fonogrammile, François Rossé „Ouïe de Garlaban” sopransaksofonile ja akordionile ning improvisatsioonid.

Mirjam Tally (1976) on kõladega ekperimenteeriv helilooja, kes oma muusikas kasutab julgelt ja põnevalt elektroonikat ning naaberrahvaste ja eksootilisi rahvapille. Tally on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 2000. aastal Lepo Sumera õpilasena, 2003. aastal omandas samas magistrikraadi. Praegu elab ja tegutseb Mirjam Tally vabakutselise heliloojana Rootsis ning töötab Visby rahvusvahelises heliloojate keskuses.

Kontserdil “Ristumine” esinevad Lembit Saarsalu (saksofon), Ursula Chillaud (saksofon), Jaak Lutsoja (akordion), Mart Soo (elektrikitarr), Mirjam Tally (live-elektroonika) ja Raul Aan (helirežissöör). Kontserdi korraldab Eesti Interpreetide Liit koostöös KUMU Kunstimuuseumiga.  

Tagasi