Muusikauudised

Septembris alustab Viljandi Kitarrifestival

23.- 27. septembril 2008 toimub Viljandis Eesti esimene improvisatsioonilise kitarri festival. Uue traditsiooni algatajad on muusik ja kitarriõppejõud Ain Agan, samuti Robert
Jürjendal ja Aleksei Saks. Festivaliga loodetakse täita senine tühimik Eesti muusikamaastikul ja luua koondatud väljund improvisatsioonilise ja stiiliülese kitarrimängu jaoks. Viljandi Kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia ja Viljandi Linnavalitsus.

Tänavuse Viljandi Kitarrifestivali peaesineja on Kanada tippkitarrist Kevin Breit oma ansambliga Sisters Euclid. Lisaks esinevad festivalil kitarrivirtuoosid Alexander Vinitsky Venemaalt ja Marzi Nyman Soomest. Kuna festivalil on plaanis igal aastal tutvustada erinevaid kitarri sugulaspille, siis tuleb Viljandisse ka maailmakuulus lautomängija Rolf Lislevand Norrast. Kodumaistest artistidest esinevad Tiit Paulus, Jaak Sooäär, Andre Maaker ning Weekend Guitar Trio. Seekord on Eesti kitarristidest fookuses Riho Sibul, kelle sügisene juubelituur lõpeb Viljandi Kitarrifestivalil DVD salvestusega.

MTÜ Viljandi Kitarrifestival hakkab igal aastal välja andma Tiit Pauluse nimelist Noore Kitarrimängija Preemiat, mis aitab ühel väljapaistval Eesti noorel muusikul ennast kitarrimängu alal täiendada. Korraldajad soovivad festivali raames koondada Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Venemaa kitarritudengeid meistrikursustele.

Maria Mölder 

Tagasi