Mati Õun. Seitse laulu lastele

 
Mati Õun. Seitse laulu lastele

Mati Õuna laulud laste- ja mudilaskooridele

Mati Õun 2020
Hind: 9.00 €
Vali kogus:

Sisukord:
1. Lustlik lugu
2. Nukulaul
3. Kiigelaul
4. Poistelaul
5. Lembelaul
6. Sõpruse laul
7. Õpetlik lugu

Mati Õun:
Alustasin muusikaõpingutega õige varajases nooruses. Kui olin 11–12-aastane, hakkas ema õpetama mulle mandoliinimängu ja ka noodikirja.

Viiendast kuni seitsmenda klassini õppisin Saadjärve koolis, mille direktor kinkis mulle viiuli, öeldes: „Poiss, pane see lõua alla ja õpi mängima.“ Nii see ka läks. Pärast seitsmendat klassi astusin Tartu Muusikakooli. Ema käsk oli: sõida linna (Tabiverest rongiga), mine Toomeorust läbi, pärast teist silda näed vasakut kätt suurt maja, kust kostab muusikat. Astu sisse ja küsi, kas sind võetakse sinna õppima. Võetigi!

Õppisin selles majas neli aastat fagotti ja dirigeerimist, edasi tuli kolm aastat Tallinna Konservatooriumis. Järgmised neli aastat möödusid Tallinna Pedagoogilises Instituudis ja pilliõpetajana. Minu diplomitööks sai Tartu Lihakombinaadi puhkpilliorkestri kontsert.

Järgnevatel aastatel töötasin õpetajana Tapa Lastemuusikakoolis, Tartu Pedagoogilises Koolis, Tartu Õhtumuusikakoolis, Tabivere Huvikoolis ja Võnnu keskkooli pillistuudios. Erialad: puupuhkpillid (klarnet, flööt, saksofon), klahvpillid (süntesaator, akordion), keelpillid (kitarr, basskitarr, kontrabass), löökpillid. Abidirigendina olen töötanud Tapa ja Kohtla-Järve sümfoniettorkestriga ning Tartu Pedagoogilise Kooli puhkpilli- ja mandoliiniorkestriga.

Jätkasin õpetamist ka siis, kui minust sai 22 aastaks ETV Tartu stuudio helirežissöör ja helikujundaja. Pärast seda töötasin 12 aastat Vanemuise Kontserdimajas lavameistri ja lavakujundaja ametis.
Siit edasi olen ainult hobimuusik.