Muusikasündmuste kalender

Pööriöö uni

02.06.2016
Koht: Estonia kontserdisaal
Kell: 19:00

Esinevad:
Teater NO99 näitlejad
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Tütarlastekoor Ellerhein
Dirigent Olari Elts

Lavastajad-kunstnikud: Ene-Liis Semper, Tiit Ojasoo
Valguskunstnik: Pietu Pietiäinen

Shakespeare'i külluslikuimat komöödiat on Eestis seni teatud pealkirja all „Suveöö unenägu“. Aga et tegu pole kaugeltki mitte tavalise suveööga, oleme me koos uusima tõlke autori Anu Lambiga loonud uue lavaversiooni ning muutnud pealkirja tunnetuslikult täpsemaks.
„Pööriöö unes“ saavad kokku William Shakespeare'i näidend ja Felix Mendelssohni poolt spetsiaalselt selle näidendi jaoks kirjutatud muusika, mida peetakse 19. sajandi tippteoseks. Kohtuvad Teater NO99, ERSO ja legendaarne tütarlastekoor „Ellerhein“. Kohtuvad lavastajad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo ning dirigent Olari Elts. Kohtuvad armastuse heitlikkus, meelelise naudingu vastupandamatus ja kaasaja virtuaalsete identiteetide voolavus. Kohtuvad, et sulanduda kõiki meeli haaravaks lavastuseks, totaalseks installatiivseks kunstiteoseks.

Pööriööl, mil kõik on võimalik ja miski pole päriselt nii, nagu näib, koonduvad jõud, mille võimuses on luua unenäoline, kõikehaarav, jahmatav ilu. Ilu, mis varjutab tugevaimagi kaamose ja päev päevalt kõikjale tungiva harjumuse väe. Meeleline nauding, milles võiks olla igavesti, millest ei tahakski lahkuda. Mõned peavad pööriööl sündinud olemuslikult ajalikku naudingut kaasaja ühiskonna püüdluste tuumaks, teised inimhinge igaveseks paradoksiks. Küsimus on, kuidas seda taltumatut püüdu väljendada, kuidas talle vormi anda.

Vaata ka:
Eesti Kontsert
NO99
image

Tagasi