Muusikasündmuste kalender

Tähe-Lee Liiv (klaver) CD „Diagrammid. Kogu Arvo Pärdi klaverimuusika” plaadiesitluskontserdid

04.05.2024
Koht: Pärnu Eliisabeti kirik
Kell: 16:00

Esitajad: 
Tähe-Lee Liiv (klaver)

Kavas: Jean Sibelius, Edvard Grieg, Einojuhani Rautavaara, Arvo Pärt jt

Tähe-Lee Liivi maikuus toimuvatel soolokontsertidel on põhjamaine alatoon. Lisaks Pärdi muusika maitseelamusele äsjailmunud CD-plaadilt kõlavad kontsertidel veel Soome heliloojate Jean Sibeliuse palad op 24, Einojuhani Rautavaara 6 etüüdi ning Norra romantiku Edvard Griegi virtuoosne ballaad. Põhjamaise muusika kava tuleb Tähe-Leel esitusele ka järgmisel hooajal Sir Andras Schiffi sarjas “Building Bridges” mitmes kontserdisaalis üle Euroopa (sh. Berlin Konzerthaus´is).

Kontsertidega esitleb Tähe-Lee oma äsjailmunud debüütplaati “Diagrammid. Kogu Arvo Pärdi klaverimuusika”. Arvustus maailma maineikaimas muusikaajakirjas Gramophone Magazine: Liiv jagab Pärdiga sama tausta, ajalugu ja identiteeti ning tema muljetavaldavad tõlgendused näitavad selget ja nüansirikast arusaama sellest, millest see muusika nii vaimses kui materiaalses vormis räägib (Pwyll ap Siôn 04.2024).

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindu mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.

Pilet ja lisainfo: Fienta
 
image

Tagasi