Muusikasündmuste kalender

Tähe-Lee Liiv “Diagrammid. Kogu Arvo Pärdi klaverimuusika”

01.05.2024
Koht: Tartu Jaani kirik
Kell: 19:00

Tähe-Lee Liiv (klaver)
CD „Diagrammid. Kogu Arvo Pärdi klaverimuusika” plaadiesitluskontsert

Kavas: Arvo Pärt, Jean Sibelius, Einojuhani Rautavaara, Edvard Grieg, Frederic Chopin

Debüütalbumil “Diagrams” toob Tähe-Lee säravas interpretatsioonis kuulaja ette kogu Pärdi klaverimuusika, tudengipäevade heliloomingust küpse tintinnabulini välja. Esmakordselt maailmas on ühele albumile jõudnud kõik Pärdi soolo- ja duoklaveriteosed.

Albumile on jõudnud armastatud klaveripala „Aliinale”, „Ukuaru valss”, sonatiinid, Partiita, „Neli lihtsat tantsu”, „Diagrammid”, „Variatsioonid Ariinuška tervekssaamise puhul” jpm. Plaadistatud on ka tintinnabuli stiilis klaveriduod „Pari intervallo” ja „Hümn suurele linnale”. Duodes on Tähe-Lee Liivi partneriks Marrit Gerretz-Traksmann – üks tunnustatumaid Pärdi muusika interpreete Eestis.

Tähe-Lee lapsepõlve lemmikteoseks oli Pärdi „Liblikad” tsüklist „Neli lihtsat tantsu”. Sellele esmasele kokkupuutele Pärdi klaverimuusikaga järgnesid kontserdid Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses sarjas HELIjaKEEL, sarjas Võim ja vaim – Arvo Pärt ja ENSV (salvestas ETV) ning festivalil “Pärdi päevad” koostöös ansambliga Vox Clamantis.

„Olen väga tänulik Arvo ja Nora Pärdile ning Pärdi Keskusele aastatepikkuse koostöö eest Pärdi muusikasse süvenemisel,” võtab Tähe-Lee Liiv kokku teekonna plaadi valmimiseni.

Albumi andis välja Estonian Record Productions (ERP).

Pilet: Fienta
Lisainfo: Facebook
 
image

Tagasi