Muusikasündmuste kalender

Vaata ja sa näed

28.04.2024
Koht: Tallinn, Mustpeade maja
Kell: 17:00

Kammerkoor Encore
Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor
Orkester Ventum
Dirigendid Karin Tuul, Edmar Tuul
Koormeistrid Karin Salumäe ja Eleri-Kristel Kuimet

Kontserdil "Vaata ja sa näed" tuleb esitusele 30. sünnipäeva tähistava helilooja Karin Tuule viimase kümne aasta jooksul loodud looming. Tuule teoseid esitavad koorid üle Eesti, aga tema helikeel on kõlanud ka Lätis, Leedus, Saksamaal, Iirimaal, Ameerika Ühendriikides ja mujal maailmas. Kavas on helilooja tuntumad teosed ("Me hoiame nõnda ühte", "Kodu", "Vaata ja sa näed"), kaks tsüklit koos orkestriga VENTUM ning kaks esiettekannet.

Karin Tuul on kirjutanud teoseid mitmetele muusikafestivalidele, näiteks üliõpilaslaulupeole Gaudeamus, Eesti Muusika Päevadele, ja võitnud oma loominguga USA vokaalansambli Chanticleer korraldatud heliloomingukonkursil esimese koha. Lisaks kõlas Tuule looming 2023. aasta noorte laulupeol. Tema teosed tulevad esitusele sel suvel Tartu laulupeol ja Uma Peol ning 2025. aasta üldlaulupeol.

2022. aastal ilmus Karin Tuule esimene autoriplaat “Eesti tunne” kammerkoori Encore esituses. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor salvestas plaatidele “Südames on Eesti” (2022) ja “Valges vaikuses” (2023) nii Tuule originaalloomingut kui mitmeid tema arranžeeringuid. Albumid on leitavad näiteks Spotifys.

Pilet: Piletikeskus
Lisainfo: Facebook
 
image

Tagasi