Muusikasündmuste kalender

Sofja Gülbadamova

20.04.2024
Koht: Arvo Pärdi Keskus, Laulasmaa
Kell: 17:00

Sofja Gülbadamova (klaver, Saksamaa)

Kavas: Arvo Pärt, Vladimir Jurowski, Ernst von Dohnányi, Eugen d‘Albert

Sofja Gülbadamova on oma põlvkonna üks tunnustatumaid pianiste. Ta on pälvinud rohkelt auhindu konkurssidelt mitmel pool maailmas, sh USA, Prantsusmaa, Hispaania, Venemaa, Saksamaa ja Belgia, ning paistis erakordselt silma 2008. aastal kahel mainekal rahvusvahelisel klaverikonkursil: rahvusvahelisel pianistide konkursil Aix-en-Provence’is ja 6. rahvusvahelisel Francis Poulenci konkursil, kus ta võitis nii esimese preemia kui ka eripreemia Poulenci teose parima interpretatsiooni eest. Peale selle pälvis ta 2010. aastal rahvusvahelisel Rosario Marciano klaverikonkursil Viinis grand prix.

Moskvas sündinud Sofja Gülbadamova alustas klaveriõpet Gnessinite-nimelises Venemaa muusikaakadeemias. Ta jätkas õpinguid Lübecki konservatooriumis erakordse Ameerika pianisti prof James Tocco käe all, seejärel Pariisis muusika ja tantsu konservatooriumis prof Jacques Rouvier’ käe all ja lõpuks legendaarses École Normale de Musique de Paris’s Guigla Katsarava ja David Lively käe all.

Sofja Gülbadamova karjääri verstapostideks on meeldejäävad esinemised suurepäraste orkestritega (Norrköping Sinfonieorchester Mihhail Jurovski juhatusel, Venemaa Riiklik Filharmooniaorkester Emmanuel Plassoni juhatusel Colmari rahvusvahelisel festivalil, Sinfonieorchester Wuppertal dirigentide Dmitri Jurovski ja Marc Piollet juhatusel) kui ka kontserditurneed Peterburis, Viinis, Pariisis, Budapestis, Washingtonis jm. Ta on esinenud kuulsatel festivalidel, nagu Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Schleswig-Holsteini muusikafestival, Ludwigsburger Schlossfestspielen, Rheingau muusikafestival, Festival International Sine Nomine Lausanne’is, Lucerne’i festival jt. Sofja Gülbadamova nimetati 2017. aastal Mürzzuschlagi rahvusvahelise Brahmsi festivali kunstiliseks juhiks.


Pilet: Fienta
Lisainfo: Arvo Pärdi Keskus
 
image

Tagasi