Muusikasündmuste kalender

Urmas Sisask "Universumi hääled"

06.01.2024
Koht: Holdre loss (Eesti Rahvuslik Klaverimuuseum)
Kell: 18:00

Tiiu Sisask
Johan Randvere
Marianne Oissar
Tiit Tomp
Jeļizaveta Gridjuško
Sofja Gridjuško
Viktoras Orestas Vagusevičius
Jonas Benjaminas Balsys

Kavas: Urmas Sisaski "Universumi hääled", klaverisümfoonia 16-le käele

Urmas Sisaski kogu klaverimuusika looming on pühendatud kosmosele, tähtedele, planeetidele. Pea lugematu hulk neid teoseid on kantud soovist leida side selle kõrgemaga, maises elus kättesaamatuga ja siiski siit maa pealt vaadatuna imekauniga. Sestap rändas Urmas mööda maailma, et näha, kuidas paistab tähistaevas erinevates geograafilistes vööndites ja see pilt on tõesti väga erinev.
Olles hobiastronoom, oli ta väga kursis kosmoloogia arengutega ja jälgis neid suure huviga. Ta oli kindlasti ka üks parimaid tähtkujude tundjaid, andes pisut liialdatuna silmad ette nii mõnelegi pärisastronoomile. Tähtkujud eksisteerivad ainult inimeste fantaasiates, sest reaalseid seoseid tähtkujude tähtedel endi vahel pole. Küll aga on nad andnud ainest luua kõigi maailma rahvastele lugematul hulgal müüte, lugusid ja legende.
Nii ka Urmas puhul – ka temast on kujunenud legend.
Klaverisümfoonia "Universumi hääled" on kogu tema klaveriloomingu vaieldamatu tipp. Kaheksale pianistile ehk 16-le käele kirjutatud teos on kui šamaanlik rituaal, mis vaoshoitud algushelidest  kulmineerub kõikvõimsa apoteoosini.

Pilet: Piletikeskus
image

Tagasi