Muusikasündmuste kalender

Corelli Musicu hooaja avakontserdid. Runoviisid ajastute valguses

23.10.2022
Koht: Tallinna Muusika- ja Balletikool, Suur kammersaal, Tallinn
Kell: 19:30

Klaveriduo Kadri-Ann Sumera ja Talvi Hunt

Kavas:
Heino Eller. 13 klaveripala Eesti motiividel
Ardo Ran Varres. 13 pala kahele klaverile Eesti runoviisidel (esiettekanne)

Piletid: 20/15€
Osta pilet

Kavaga loob valdavalt varajase muusikaga tegelev agentuur muusikalise silla üle sajandite ja soovib näidata, kui põnevalt peegelduvad iidsed eesti runoviisid klassiku Elleri ning tänapäeva helilooja Varrese loomingus. Samu runoviise on kasutanud mõlemad autorid, Eller ühele, Varres kahele klaverile. Väga huvitav on kuulda ja võrrelda, kuidas sama algimpulss on rännanud läbi aegade ning kõnetab nii loojaid kui kuulajaid ka praegu.

Ardo Ran Varres: “Kui rääkida Eesti muusika DNA-st, siis kindlasti on üheks alginformatsiooni kandjaks runoviisid. Kunstmuusika genees algas meil 19. sajandil ja 20. sajandi esimese poole helimaailma võtmegeneetikuks võib pidada Heino Ellerit, kelle muusika ja õpetajategevus mõjutab meid siiani. Soovisin seekord suhestuda selle geneetilise ainesega ja otsustasin kirjutada “13 pala kahele klaverile Eesti runoviisidel”, võttes aluseks samad viisid, mida H. Eller kasutas oma tsüklis “13 klaveripala Eesti motiividel” (kirjutatud 1940-41)”

Eesti Muusika päevad 2021 kavast, kui kanti ette palad I-VI
1940ndad aastad on vaieldamatult dramaatilisim periood meie lähiajaloos. Muutus muutuse otsa, sõda, küüditamised, riigikordade vahetused, linnade pommitamised ja pidevad poliitilised tõmbetuuled. Meie muusikaelu oli samuti turbulentsis. Mõni jäi, mõni lahkus, mõni lahkus igaveseks… Omalaadse võrdluse saab seega luua ka tänapäeval maailma raputavate kriisidega

Vaata ka: https://www.facebook.com/events/941549510568008?ref=newsfeed
image

Tagasi