Muusikasündmuste kalender

ODESSA CLASSICS TALLINN. AVAKONTSERT

31.05.2022
Koht: Estonia kontserdisaal, Tallinn
Kell: 19:00

DANIEL HOPE viiul
ALEXEY BOTVINOV klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
dirigent Olari Elts

Kavas:
Arvo Pärt. “Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”  
Benjamin Britten. Viiulikontsert  
Wolfgang Amadeus Mozart. Klaverikontsert nr 20 d-moll, KV 466 
Valentin Silvestrov. Sümfoonia nr 7  

2015. aasta juunis toimus Ukrainas Odessas esimest korda klassikalise muusika festival „Odessa Classics“. Selle asutaja pianist Alexey Botvinov seadis omale eesmärgiks luua festival, mis aitaks Ukrainal Euroopale läheneda ning seisaks vastu Venemaa algatatud sõjalisele agressioonile. „Odessa Classics“ on olnud oma esimestest elupäevadest alates Eestiga seotud, seda nii meie muusikute, festivali külaliste kui ka toetajate kaudu.

Tänavu 2.–15. juunini oleks pidanud toimuma järjekorras kaheksas „Odessa Classics“ festival, mille pidulikul avakontserdil Odessa ooperiteatris pidi üles astuma Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Paraku on sündmus Ukraina vastu peetava sõja tingimustes teadmata ajaks edasi lükatud.

Selleks, et festivali traditsioon ei katkeks, saab „Odessa Classics“ tänavu 31. maist 4. juunini ajutise kodu Eestis ning kannab pealkirja „Odessa Classics Tallinn“. Eesti muusikud, loodetavasti rohkearvuline publik ja ettevõtjatest toetajad võõrustavad Ukraina suurimat klassikalise muusika sündmust viiel päeval viies erinevas esinemispaigas Tallinnas, Tartus ja Laulasmaal. Ootame teid sellest osa saama, et raskel ajal üheskoos festivali toetada.

Piletid: 29-50€
Osta pilet

Vaata ka: ERSO
image

Tagasi