Muusikasündmuste kalender

Advendikontsert. Hing igatseb taevast...

11.12.2021
Koht: Jõhvi Mihkli kirik
Kell: 18:00

Ka Bo Chan (kontratenor)
Maria Petrov (sopran)
Hille Poroson (orel)

Kavas:
Bachi, Pergolesi, Händeli, Mendelssohni, Kuldar Singi jt heliloojate vaimulik muusika

KA BO CHAN  on vabakutseline laulja ning ta on sündinud ja kasvanud Hongkongis. Seitsmeteistkümne aastasena kolis ta USA-sse Oregoni osariiki, Portlandi linna ning laulis seal esimest korda elus kooli kammerkooris. Ta avastas, et on olemas kontratenori hääleliik ja sai inspiratsiooni King’s Singersi ansamblilt. Veljo Tormise kutsel tuli Ka Bo 1997. aastal Eestisse, Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis õppis ta koorijuhtimist Hirvo Surva ja Merike Toro ning hääleseadet Leelo Talviku juures. Ka Bo Chan lõpetas bakalaureusekraadi finantsjuhtimise erialal ja sai magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast Teele Jõksi juhendamisel. Ta on üles astunud selliste dirigentide taktikepi all nagu Eri Klas, Olari Elts, Mikk Üleoja, Risto Joost, Jüri Alperten, Kaspars Putniņš, Vytautas Lukocius jpt. Ta on teinud koostööd erinevate suurepäraste kollektiivide ning eesti ja välismaa andekate muusikutega. Lisaks laulmisele on ta ka vokaalpedagoog, koormeister ja dirigent.

MARIA PETROV lõpetas aastal 2015 klassikalise laulu magistratuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õpetaja Taimo Toomast). Varem on ta omandanud bakalaurusekraadi  dotsent Anu Kaal lauluklissis. Alates aastast 2007 on ta ansambli Orthodox Singers laulja ja solist. On osalenud solistina paljudes ooperi- ja kammermuusika projektides ning on esinenud sooloesinemistega Eestis, Rootsis, Poolas, Belgias ja Venemaal. Tema repertuaaris on valdavalt kammermuusika ja suurvormid: J. S. Bach’i, G.F. Händel’i, W.A. Mozart’i, G.Pergolesi, Urmas Sisaski ja paljude teiste heliloojate suurteosed. Laulja täiendab pidevalt oma vokaaloskusi meistrikursustel Venemaal ja Euroopas.

HILLE POROSON on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1993.a.klaveri erialal   ( prof.A.Juozapenaite-Eesmaa klassis) ning 1995.a.EELK kirikumuusikakooli,kus tema õpetajaks oli Rolf Uusväli.Ta on täiendanud ennast mitmetel meistrikursustel nii Soomes,Saksamaal , Prantsusmaal kui Hispaanias. Aastatel 1999-2001 õppis ta Saksamaal Lübecki Muusikakõrgkoolis Prof.Eberhard Laueri oreliklassis, ning seejärel aasta Läti Muusikaakadeemias.Hille Poroson on teinud koostööd mitmete kammeransamblite, kooride (sealhulgas Eesti Rahvusmeeskooriga) ja solistidega ning töötanud kirikumuusikuna erinevates kogudustes.Käesoleval ajal tegutseb Hille Poroson Rapla Maarja-Magdaleena koguduse ja Viimsi Püha Jaakobi kiriku organistina.2017 a. omistati H.Porosonile Aasta kirikumuusiku aunimetus.

Piletid: 10/15€
Osta pilet
image

Tagasi