Mihkel Poll

14.08.1986 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Mihkel Poll alustas klaveriõpinguid 6-aastaselt Nõmme Muusikakoolis Helve Kuuskmanni juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, õpetajateks professor Ivari Ilja ja Maigi Pakri. Õpingud jätkusid professor Ivari Ilja juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Magistrikraadi on ta omandanud Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis professor Ronan O’Hora klaveriklassis. Hetkel õpib ta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuris professor Ivari Ilja juures. Mihkel on osa võtnud mitmetest meistrikursustest, juhendajateks Paul Lewis, Angela Hewitt, Peter Donohue, Vera Gornostajeva, Pavel Nersessian, Walter Blankenheim, Erik. T. Tawastsjerna ja Hui-Ying Liu-Tawastsjerna.

Mihkel Poll on pälvinud auhinnalisi kohti paljudel rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel: Guildhalli Muusika- ja Draamakooli Wigmore Recital Prize, millega kaasnes debüütkontsert maailmakuulsas Wigmore Hallis (2011), finalist mainekal YCAT auditonsil (2011), I preemia Ferroli rahvusvahelisel pianistide konkursil Hispaanias (2006), I preemia ja Tubina eripreemia Esimesel Tallinna rahvusvahelisel pianistide konkursil (2006), I preemia ning orkestri eripreemia Rina Sala Gallo nimelisel pianistide konkursil Monzas Itaalias (2004), peapreemia ja 4 eripreemiat vabariiklikul interpreetide konkursil „Con brio“ (2004), II preemia üleriigilisel pianistide konkursil Tallinnas (2002), II preemia rahvusvahelisel J. Vitolsi nimelisel pianistide konkursil Riias (2002), I preemia üleriigilisel noorte pianistide konkursil Tartus (2001 ja 1998), rahvusvahelisel F. Chopini nimelisel noorte pianistide konkursil Narvas II preemia (2001) ja III preemia (1999), I preemia ning eripreemia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Volhovis Venemaal (2000) ning II preemia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Usti nad Labemis Tšehhis (1999). Lisaks on Mihkel Poll olnud 2010. aastal Londoni Hattori Foundationi stipendiaat ning esindanud 2002. aastal Eestit noorte muusikute Eurovisioonil Berliinis.

Mihkel Poll on esinenud Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Venemaal, Saksamaal, Belgias, Suudbritannias, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Kreekas ja USA-s. Ta on asutunud üles koos Eeesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Põhjamaade Sümfooniaorkestriga, Vanemuise Sümfooniaorkestriga, Pärnu Linnaorkestriga, EMTA Sümfooniaorkestriga, Läti Rahvussümfoonikutega, Magdeburgi Philharmoonikutega, Norrbotteni Kammerorkestriga, Sinfonia of Birminghamiga, Birmingham Schools’ Symphony Orchestraga, Norwichi Filharmooniaorkestriga, Lincolni Sümfooniaorkestriga ja Sarasota Orkestriga. Ta on teinud koostööd dirigentidega Neeme Järvi, Eri Klas, Paul Mägi, Anu Tali, Olari Elts, Mihhail Gerts, Mikk Murdvee, Jüri Alperten, Toomas Vavilov, Toomas Kapten, Normunds Vaičis, Maria Bisanti, Micheal Seal, Richard Laing, Matt Andrews jt.  

Hooajal 2012/2013 oli Mihkel Poll ERSO resideeruvaks artistiks, esitades eesti helilooate klaverikontserte maestrote Neeme Järvi ja Olari Eltsi juhatusel. Mihkel Polli repertuaar on žanriliselt ja ajastuliselt väga lai, hõlmates nii suurvorme kui miniatuure ning meistriteoseid Bachist Ligetini. Ühtlasi mängib ta palju kammermuusikat koos eesti väljapaistvaimate lauljate ja instrumentalistidega, sh oma õe, viiuldaja Mari Polliga.

Mihkel Pollil on ilmunud kaks sooloplaati: CD „20. sajandi klaverimuusika“ (Ondine, 2009) Maurice Raveli, Dmitri Šostakovitši, Aleksandr Mossolovi, György Ligeti ja Helena Tulve muusikaga ning CD „Enescu. Bartók. Tüür. Kõrvits“ (DUX, 2015), mis pälvis 2016. aasta jaanuaris Aasta Klassikaalbumi tiitli Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt korraldatud Eesti muusikaauhindade galal. Lisaks on Pollil ilmunud koos viiuldajast õe Mari Polliga plaat "Ensecu. Poulenc. Schönberg. Tüür" (DUX, 2017).

Mihkel Pollile on omistatud kolmel korral Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia (2020 - silmapaistva ja kõrgetasemelise loomingulise tegevuse eest solisti ja kammermuusikuna; 2018 - eduka ja kõrgetasemelise kontserttegevuse eest Eestis ja välismaal; 2004 - muusikaelu korraldamise, sh festivali „Virmalised“ kunstilise juhtimise eest) ja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2003).

Mihkel Polli koduleht

© EMIK 2016
(täiendatud oktoober 2018)

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).