Sigrid Kuulmann

08.11.1973 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige alates 2003
Rahvusvahelise Eduard Tubina Ühingu liige alates 2004

Sigrid Kuulmann on lõpetanud 1992. aastal Tallinna Muusikakeskkooli viiuli erialal Tiiu Peäske klassis ning 1997. aastal Eesti Muusikaakadeemia Tiiu Peäske ning Jüri Gerretzi juhendamisel. Lisaks on ta täiendanud end 1997–1999 Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis (Advanced Instrumental Studies Course, juhendaja Yfrah Neamann) ning aastatel 2000–2002 Düsserdolfis Robert Schumanni nimelises Kõrgemas Muusikakoolis professor Rosa Faini juures. Sigrid Kuulmann on osalenud mitmetel meistrikursustel sh Igor Bezrodnõi, Michaela Martini, Tuomas Haapaneni, Halida Ahtjamova, Zvi Zeitlini, Zarius Šihmurzajeva, Pavel Vernikovi, Dmitri Sitkovetski, Aleksander Fischer jt. 2014. juunis kaitses Sigrid Kuulmann doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendajaks Mari Tampere-Bezrodny.

Sigrid Kuulmann on töötanud õppejõuna Tallinna Muusikakeskkoolis (1994–1997) ning jätkab samas ka aastast 2002. Aastast 2007 töötab Sigrid Kuulmann õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on aastast 2012 Klaaspärlimäng Sinfonietta kontsertmeister. Lisaks on ta on mänginud Tallinna Kammerorkestris (2002–2004), Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (kontsertmeister, 2004–2005) ning Rahvusooper Estonia orkestris (2011–2012).

Sigrid Kuulmann tegutseb aktiivselt solisti ja kammermuusikuna ning on pälvinud tunnustuse Eesti heliloojate, eelkõige Eduard Tubina teoste esitajana. Ta on olnud ka mitmete teoste esmaesitaja sh Taavi Virkhausi 2. viiulikontsert, Witold Lutoslawski "Partita", Luciano Berio "Sequenza VIII",  Geroges Bizet - Franz Waxmani “Carmen-fantaasia” jt. Ta on astnud üles solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Hortus Musicuse Akadeemilise Orkestri ja Kuopio Linnaorkestri ees ning teinud koostööd mitmete tunnustatud dirigentidega sh Neeme Järvi, Andres Mustonen, Tõnu Kaljuste, Jüri Alperten, Nicholas Smith, Gregory Rose, Andrei Tšistjakov, Mihhail Leontjev jt.

Ta osalenud mitmel rahvusvahelisel muusikafestivalil sh. „Viiulimängud“ (aastast 1998, Haapsalu), Europäisches Musikfest Münsterland (1999, Sakasamaa) ja Internationales Musikfestival Oberstdorf (2000, Saksamaa) ja David Oistrahhi festival (2005, Pärnu) ning mänginud ka NYYD Ensemble’is ja Eduard Tubina nimelises keelpillikvartetis. Sigrid Kuulmann-Martin on teinud mitmeid salvestusi Eesti Rahvusringhäälingule, nende hulka kuulub ka Jean Sibeliuse Viiulikontsert Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Koostöös Eesti Rahvusringhäälingu ja Estonian Record Productions'iga on valminud mitu CD-d, viimane aastal 2012 Eduard Tubina viiulimuusikast koos pianist Marko Martiniga.

Sigrid Kuulmann on pälvinud mitmeid tunnustusi ja preemiaid sh laureaaditiitel Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil, samuti Neeme Järvi nimeline preemia Eduard Tubina teoste interpreteerimise eest.

Alates 2003. aastast on Sigrid Kuulmann Eesti Interpreetide Liidu liige ning 2004. aastast Rahvusvahelise Eduard Tubina Ühingu liige. Lisaks on ta Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja PIlle Lille Muusikute Fondi stipendiaat alates 2007 kuni tänaseni.


© EMIK 2013
(täiendatud 2014)

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).