Prezioso

Keelpillikvartett Prezioso tegutseb alates 2005. aastast ning sai alguse õpinguteperioodist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema juhendamisel.

Kvarteti repertuaar on väga mitmekesine, ulatudes klassikalisest kvartetirepertuaarist kaasaegse muusika ning popmuusika töötlusteni.

Prezioso on osalenud mitmetel konkurssidel, pälvides tunnustust ning preemiaid – I preemia Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia "Klassika" konkursil (2006), IV koht rahvusvahelisel keelpillikvartettide konkursil "Night and Sun" Rovaniemis (2009), 2008. aastal jõuti konkurss-festivalil "Con brio" finaali ja võideti Eesti Interpreetide Liidu preemia, millega kaasnes kontsert 2010. aasta jaanuaris.

Lisaks on kvartett osalenud Petersen Quarteti, Johannes Goritzki, Lydia Mordkovitchi, Lluís Claret', David Takeno ja Toomas Vavilovi meistrikursustel ning olnud kaastegev Paavo Järvi meistriklassis Tallinnas. Keelpillikvartett on andnud kontserte väga erinevate ürituste raames, sh 2008. aastal Hollandi kuninganna auks korraldatud vastuvõtul Estonia kontserdisaalis ning David Oistrahhi Festivalil Pärnus.

2009. aastal pälvis Prezioso stipendiumi The International Holland Music Sessions Summer Academy kursustel, millega kaasnesid mitmeid kontserdid erinevates Hollandi linnades. 2010. aastal esines Prezioso Neeme Järvi meistrikursustel, korduvalt on üles astutud ka televisioonis. Prezioso on koostööd teinud selliste pianistidega nagu Antti Siirala (Soome), Age Juurikas ja Hando Nahkur, kergema muusika vallas lauljatega Hanna-Liina Võsa, Maarja_Liis Ilus, Nele-Liis Vaiksoo, Mikk Saar jt.

Lisainfo keelpillikvarteti Prezioso kodulehel.

© EMIK 2010

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).