Eve Neumann

27.02.1976, Tallinn

Eve Neumann alustas muusikaõpinguid Keila Lastemuusikakoolis klaveri erialal ja jätkas Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis saksofoni erialal Aleksander Rjabovi ja prof Olavi Kasemaa juhendamisel. Ta on omandanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia solisti ja orkestrandi diplomi 2002. aastal prof Olavi Kasemaa klassis ning 2019. aastal magistrikraadi kaasaaegse improvisatsiooni erialal Anto Petti ja Anneliis Polli juhendamisel.

Lisaks mitmetele meistrikursustele (Jörgen Pettersson, Christer Johnsson, Christophe Bois) on ta täiendanud end ka Helsingi Sibeliuse Akadeemias prof Pekka Savijoki ning Hollandis Utrechti Kunstide Ülikoolis (Utrecht Hoogeschool voor de Kunsten) prof Johan van der Linden käe all. Ta on osalenud festivalil „Saxomania” (1997), noorte interpreetide konkursil „Con Brio“ (2002) ning võitnud IV koha ja diplomi H. Kareva nim Rahvusvahelisel Saksofonistide konkursil (2003).

Saksofonistina on Eve Neumann teinud koostööd klavessiinimängija Ene Naela, organist Tiia Tenno, organist Pille Metssoni, Tallinna Saksofonikvarteti ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Ta on Saksofonikvarteti Quattro Quarti liige ja üks asutajatest, Eesti Saksofoniühingu asutaja ning juhatuse liige ning mängib 2015. aastal loodud NATO saksofoniorkestris, mis esines 17. Maailma Saksofonikongressil (17th World Saxophone Congress and Festival, 2015). Aastal 2016 kutsus ta kokku saksofonikvarteti FinEst, milles ühendasid jõud Eesti Kaitseväe ja Soome Kaardiväe orkestrite saksofonistid. Samuti töötab ta Eesti Kaitseväe Orkestris saksofonirühma kontsertmeistrina.

Eve Neumann on töötanud saksofoniõpetajana Tallinna Muusikakoolis, Viimsi Muusikakoolis ja Keila Muusikakoolis. Lisaks osaleb ta aktiivselt kaasaaegse improvisatsiooni projektides, meistrikursustel ja selle ala propageerimisel.

© EMIK 2019

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).