Julia Agejeva Hess


Julia Agejeva Hess alustas muusikaõpinguid Nõmme Muusikakoolis klaveri erialal ning jätkas Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Mailis Põllu juures, kus lisaks klaverile puutus kokku klavessiinimänguga Reinut Tepa juhendamisel. Aastal 1998 jätkas Julia Agejeva Hess õpinguid USA-s omandades bakalaureuse- ja magistrikraadi Arizona Riiklikus Ülikoolis ning doktorikraadi New Yorgis Stony Brook’i Ülikoolis aastal 2011. Julia õpetajateks on olnud Arthur Haas, John Metz ja Eckart Sellheim, samuti on ta osalenud mitmetes meistriklassides, juhendajateks Lars Ulrik Mortensen, Ketil Haugsand, Andrew Lawrence King, Christian Rieger ja Kenneth Weiss.

Julia Agejeva Hess on andnud kontserte nii solisti kui ka ansamblistina USA-s, Prantsusmaal, Saksamaal, Leedus, Eestis ja Venemaal ning on osalenud mitmetel festivalidel sh Berkeley, Amhersti ja Connecticuti varajase muusika festivalid.

Hetkel tegutseb Julia Agejeva Hess Eestis, kus lisaks soolo- ja kammermuusika kontsertidele on teinud koostööd mitmete tunnustatud kollektiividega sh NYYD Ensemble, Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester ja Pratum Integrum. Tihe koostöö seob Julia Agejeva Hessi klavessinist Imbi Tarumiga, kellega on aastast 2013 antud mitmeid kontserte sh Viljandi Vanamuusika Festivalil ja Eesti Rahvusvahelisel Klavessiinifestivalil, samuti on duo astunud üles Theatrumi ja Kloostri Aida kontserdisarjas „Cafe Zimmermann@Kloortri Ait“.

Julia Agejeva Hess on pälvinud tunnustust mitmetel konkurssidel. 2010. aastal oli ta Moskvas toimunud Andrei Volkonski nimelise klavessiinikonkursi finalist ning diplomant ning 2013 pälvis samal konkursil II preemia. Lisaks on Julia Agejeva Hess võitnud  II preemia Westfield’i rahvusvahelisel klavessiinikonkurssil Washingtonis aastal 2012 ning Paola Bernardi konkursil Bolognas aastal 2013, kus pälvis lisaks II preemiale eripreemia parima nüüdisteose esituse eest.

Julia Agejeva Hessi repertuaari nimekiri
Julia Agejeva Hessi kodulehekülg

© EMIK 2014

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).