Virgo Veldi

10.08.1969 Kohtla-Järve
Eesti Interpreetide Liidu liige alates 1998. aastast

Saksofonist Virgo Veldi lõpetas 1988. aastal Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Villu Veski ja Olavi Kasemaa juhendamisel ning jätkas õpinguid Kasemaa juures Tallinna Konservatooriumis, omandades bakalaureusekraadi 1993. aastal.
2004. aastal lõpetas Veldi Sibeliuse Akadeemia magistriõppe, juhendajaks Pekka Savijoki.

Virgo Veldi saavutas Eesti puupuhkpillimängijate konkursil III preemia (1990) ning noorte interpreetide konkurssfestivalil „Con Brio“ esikoha ja publikupreemia (1996).

Ajavahemikus 1991–2001 töötas Veldi saksofoniõpetajana Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning alates 2001. aastast on ta seda ametit pidanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on läbi viinud ka mitmeid meistrikursuseid Eestis ja Euroopas.

Solistina on Virgo Veldi esinenud selliste kollektiivide ees nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Muusikaakadeemia Sümfooniaorkester, Eesti Raadio kontsertorkester ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli String Orchestra. Ta on teinud koostööd dirigentide Vello Pähni, Andres Heinapuu, Mati Põdra, Peeter Sauli, Aleksander Rjabovi ja Tarmo Leinatammega.

Veldi on esitanud kammermuusikat nii kodu- kui ka välismaal, partneriteks pianistid Ralf Taal, Mati Mikalai, Nata-Ly Sakkos, Kai Ratassepp, Piia Paemurru ja Ene Nael, organistid Ulla Krigul, Aare-Paul Lattik, Tiia Tenno ja Ines Maidre ning harfist Tatjana Lepnurm.

Veldi on osalenud NYYD Ensemble’i, Estonian Dream Big Band’i ja mitmete popansamblite töös. Alates 2000. aastast on Veldi olnud kvarteti SaxEst liige ja muusikaline juht.

Virgo Veldi on salvestanud muusikat Eesti Raadiole ja erinevatele kogumikplaatidele.

© EMIK 2011

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).