Indrek Vau

09.04.1971 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige alates 2000. aastast

Trompetist Indrek Vau on hinnatud solist ja ansamblipartner. Ta on õppinud trompetimängu Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 1996. aastal siirdus ta Sibeliuse Akadeemiasse professor Jouko Harjanne trompetiklassi, kus omandas 2001. aastal magistrikraadi soolotrompetistina. Vau on osalenud ka Stephen Burnsi ja Eric Aubier’ meistrikursustel ning Eesti ja rahvusvahelistel konkurssidel, sh Art Munich ’97 ja Liksa Vaskiviiko (1998). 1994. aastal Kölnis aset leidnud rahvusvahelisel trompetistide konkursil jagas ta II-III kohta.

Aastatel 1990–1996 töötas Indrek Vau Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (aastast 1993 trompetirühma kontsertmeister), 1996–1997 Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestris (soolotrompetistina), 1997–2000 Tapiola Sinfoniettas (soolotrompetistina), 1998. aastal Soome Raadio Sümfooniaorkestris ning 2000–2001 Turu Linnaorkestris (rühma kontsertmeistrina). Alates 2000. aastast on Vau taas Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri trompetirühma kontsertmeister. 2001. aastal sai temast ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud.

Vau debüteeris solistina orkestri ees 1991. aastal. Tema mitmekülgsesse repertuaari kuulub tänaseks enamus klassikalistest trompetikontsertidest, samuti mitmed 20. sajandi meistriteosed, sh Eino Tambergi, Arvo Pärdi, Jaan Räätsa, André Jolivet’, Henri Tomasi, Paul Hindemithi, Dmitri Šostakovitši, Bengt Lorenzeni jpt autorite teosed.

Indrek Vau on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Hortus Musicuse Akadeemilise Orkestri, Moskva Novaja Opera orkestri ja NYYD Ensemble’i ees. Ta on teinud koostööd dirigentide Neeme Järvi, Eri Klasi, Arvo Volmeri, Olari Eltsi, Risto Joosti, Nikolai Aleksejevi ja Paavo Berglundiga, pianistide Peep Lassmanni, Mati Mikalai, Ralf Taali ja Marko Martiniga ning organistide Ines Maidre ja Ulla Kriguliga.

Vau repertuaaris on tähtsal kohal eesti muusika. Ta on olnud mitmete uudisteoste tellijaks ja esmaesitajaks Eestis ning salvestanud Eesti Rahvusringhäälingus suurema osa eesti heliloojate poolt trompetile kirjutatud teostest. 2004. aastal ilmus koostöös pianist Mati Mikalaiga Indek Vau esimene sooloplaat „Eesti trompetimuusika“, kus kõlavad Hillar Kareva, Heino Jürisalu, Anatoli Garšneki ja Harri Otsa teosed trompetile ja klaverile. 2009. aastal valmis aga koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Rahvusringhäälinguga CD, kus kõlavad Eino Tambergi  trompetikontserdid.

Indrek Vau on pälvinud Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia silmapaistva solistitegevuse ja väsimatu eesti muusika salvestamise eest (2017) ning Eesti Interpreetide Liidu algatatud preemia "Aasta interpeet" (2021).

© EMIK 2010
(täiendatud detsember 2021)

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).