Mail Sildos

16.05.1958
Eesti Interpreetide Liidu liige

Viiuldaja ja kontserdikorraldaja Mail Sildos tegutseb peamiselt orkestri- ja kammermuusikuna. Ta on täiendanud ennast barokkviiuli mängu alal ning on pühendunud varase muusika esitamisele ja interpretatsiooniküsimustele.

Sildos lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi viiuli erialal prof. Endel Lippuse klassis 1981. aastal. Barokkviiuli alal on ta täiendanud ennast Lucy van Daeli meistriklassides ja Capita Selecta varajase muusika seminaridel Amsterdamis.

Aastast 1980 mängib ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, aastast 1989 Tallinna Barokkorkestris (alates 1996 ka üks kontsertmeistritest). Oli aastatel 1984-1995 vanamuusikaansambli Hortus Musicus liige ning mängib praegu mitmetes varajase muusika kollektiivides (Corelli Consort, Corelli Barokkorkester, Tallinna Barokkorkester, Eesti-Soome Barokkorkester, Barokkansambel ja –orkester Opus X).

Tegutses 1994-2003 kontserdiagentuuri Concerto Grosso projektijuhina, 2004. aaastal asutas kontserdiagentuuri Corelli Music, millel on tänaseks välja kujunenud kontsertide korraldamisel oma stiilne ja elegantne nägu. Agentuur pakub huvitavaid kontserte nii Corelli Consordile kui paljudele teistele Eesti professionaalsetele muusikutele ja väliskülalistele. Oktoobris 2008 sai Corelli Music Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia Eesti muusikaelu rikastavate kontserdisarjade eest. Sildos oli Eesti Interpreetide Liidu 2006. aasta stipendiaat, kevadest 2007 juhatuse liige.

1992. aastal pani Sildos aluse ajastu originaalpillidel mängivale barokkansamblile Corelli Consort, aastal 2006 moodustati tema initsiatiivil Corelli Barokkorkester.

Orkestrisoolosid kontsertmeistrina (Johann Sebastian Bachi Johannese passioon, Matteuse passioon, “Jõuluoratoorium” jt) on ta mänginud Eestis, Soomes ja Norras toimunud kontsertidel.

Sildos esitab koos Corelli Consordiga barokkmuusikat CD-l “Jõulud iidses Tallinnas” (Corelli Music, 2007) ja CD-l “Beauty of History” (Corelli Music, 2005). Mängib viiulipartiid Peeter Vähi suurteoses CD-l “2000 aastat pärast Kristuse sündi” (Forte, 1995)

* * *

 

Ansambli Corelli Consort kunstilise juhi Mail Sildose soleerimisel esitatud Telemanni sonaat G-duur viiulile ja basso continuo’le oli mängitud elurõõmsalt spontaanse emotsionaalsusega, hästi läbi tunnetatud ja valitsetud tempode valikuga.
Ajaloo ilu. – Sirp, 7.01.2005

Viimases osas, Gigueis haaras Mail Sildos kuulajaid sädemeid pilduva virtuoossuse ning katkematu hooga.
Vahur Luhtsalu. „Rüütelkonna muusika” Toompeal. – Sirp, 4.05.2001

© EMIK 2008

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).