Siret Lust

10.02.1990

Siret Lust on Londonis resideeruv kontrabassimängija, olles tegev pea kõikides sealsetes suurtes orkestrites, samuti mitmesugustes kammerkoosseisudes. Siret Lust osaleb regulaarselt ka Eesti kollektiivide töös.

Siret Lusti muusikaõpingud algasid 1997. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis (TMKK). Alustanud esialgu viiuli erialal Kaido Välja käe all, jõudis ta hiljem kontrabassi juurde. TMKK lõpetas ta Kaupo Oldi juhendamisel kiitusega 2009. aastal. Samal aastal siirdus Siret Lust elama Londonisse ning alustas õpinguid Guildhalli muusika- ja draamakoolis (Guildhall School of Music and Drama), kus ta omandas Rinat Ibragimovi ja Luis Cabrera juhendamisel 2013. aastal bakalaureusekraadi ja 2015. aastal magistrikraadi.

Õpingute jooksul on Siret Lust mänginud Euroopa Liidu noorteorkestri ning Gustav Mahleri nimelise noorteorkestri koosseisus. Ta on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Haapsalu Festivaliorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees.

Käesoleval ajal osaleb Siret Lust vabakutselisena nii BBC orkestrite, Philharmonia Orchestra, London Symphony Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Oxford Philharmonic Orchestra, Le Concert Olympique jt orkestrite töös kui ka väiksemates kammerlikes koosseisudes nagu Camerata Tchaikovsky, Jigsaw Players, Marryat Players, Camerata Alma Viva jpt. Eestis võib Siret Lusti näha Eesti Festivaliorkestri koosseisus Pärnu Muusikafestivalil, külalismängijana Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ridades jm.

Siret Lusti põhiliseks instrumendiks on meister Luigi Ferrarotti 1930. aastatel Torinos valmistatud kontrabass.


© EMIK 2021

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).