Sten Heinoja

26.09.1993
Eesti Interpreetide Liidu liige

Sten Heinoja on lõpetanud klaverierialal Tallinna Muusikakeskkooli Marju Rootsi klassis (2012) ning cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Ivari Ilja juhendamisel (2015). 2017. aastal omandas ta kiitusega magistrikraadi Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis (Royal College of Music).

Sten Heinoja on täiendanud ennast professor Vanessa Latarche’i, professor Claudio Trovajoli, professor Eteri Anjaparidze, Lauri Väinmaa jt meistrikursutel. 2011. aasta suvel paluti teda osalema Inglismaa ühe nimekama pianisti Alasdair Beatsoni meistriklassi Inglismaal.

Sten Heinoja on edukalt esinenud mitmetel konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal. Ta on saavutanud I koha ja lisaks Eesti Heliloojate Liidu eripreemia parima uudisteose esituse eest, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri preemia, Eesti Klaveriõpetajate Ühingu eripreemia ning Helmi Valtmani ja Lilian Semperi stipendiumid VIII Eesti pianistide konkursil (2014), III koha ja eripreemia Rodion Štšedrini teose ettekande eest koolidevahelisel konkursil (2009), kahel korral I preemia koolidevahelisel konkursil (2012 ja 2011), finalistidiplomi noorte pianistide konkursil Jūrmalas (2010) ja dilpomi ja žürii eripreemia konkursil „Klaviermusik“ Leedus (2007). 2016. aasta kevadel võitis Sten Heinoja Eesti Kontserdi, Klassikaraadio ning Eesti Rahvusringhäälingu koostöös toimunud telekonkursi „Klassikatähed“. 2013. aastal jõudis ta aga kuue parima sekka ning pälvis diplomi Türgis toimunud Lions Clubi aastakokkutulekul korraldatud konkursil. Lisaks võitis Sten Heinoja kammeransamblis viiuldaja Linda-Anette Sussiga 2015. aastal konkursil „In Corpore“ laureaadidiplomi, Eesti Raadio auhinna ning eripreemia parima klassitsistliku teose esituse eest.

Solistina on Sten Heinoja soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Järvi Akadeemia Noorteorkestri, Tel Avivi ooperiorkestri jt orkestrite ees ning teinud koostööd dirigentidega Mihhail Gerts, Paul Mägi, James Feddeck, Olari Elts, Risto Joost, Alexei Izmirliev, Eimear Noone, Andres Mustonen jt. Viimastel aastatel on Sten Heinoja olnud seotud Florida Lakes Symphony Orchestraga Ameerika Ühendriikides, kellega koos ta käib igaastaselt tuuridel. Sten Heinoja annab kontserte nii solistina, erinevate kammeransamblite koosseisudes kui ka saatjana. Ta on esinenud selliste muusikutega nagu Juhan Tralla (tenor), Theodor Sink (tšello), Marcel Johannes Kits (tšello), Linda-Anette Verte (viiul) jpt. Kontserdireisid on viinud teda Soome, Iisraeli, Hiina, USA-sse, Inglismaale, Kanadasse jm.

© EMIK 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).