Jaan Ots

12.08.1988, Tallinn

Pianist ja dirigent Jaan Ots alustas muusikaõpingutega Tallinna Muusikakeskkoolis viiuli erialal Ivi Tiviku juures ja Marja Jürissoni klaveriklassis. Viiulimäng asendus üsna pea trompetiõpingutega oma isa Aavo Otsa käe all. Tallinna Muusikakeskkooli lõpetas Jaan Ots klaveri ja trompeti erialal. Õpingud jätkusid kalveri erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalureuseõppes Mati Mikalai juhendamisel. Magistrikraadi omandas Jaan Sibeliuse Akadeemias, õppides orkestridirigeerimist professor Leif Segerstami ja professor Atso Almila dirigeerimisklassis. Ta on täiendanud end vahetusüliõpilasena Pariisi Konservatooriumis (CNSM) ning osalenud Jukka-Pekka Saraste, Esa-Pekka Saloneni, Mikko Francki, David Zinmani, Thomas Sanderlingi ja Järvi Akadeemia meistriklassides.

Jaan Ots on osalenud paljudel konkurssidel, võites auhinnalisi kohti enam kui paarikümnel võistumängimisel Eestis ja väljaspool, sh I preemia noorte pianistide konkursil „Steinway&Sons“ Hamburgis (2003), II preemia ja EMCY eripreemia noorte pianistide konkursil „Step towards mastery“ Peterburis (2005) ning I preemia ning Pärnu Linnaorkestri ja Eesti Raadio eripreemia Eesti Puhkpillimängijate Konkursil (2008).

Jaan Ots on seisnud dirigendina mitme eesti ja välismaise orkestri ees, sh Eesti Riikliku Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Narva Linnaorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Jyväskylä Sinfonia, Lahti Sinfonia ja Hamburger Camerata (Hamburgi Elbphilharmonie’s). 2017. aasta detsembris debüteeris ta Soome Rahvusooperis, kus dirigeeris Pjotr Tšaikovski balleti „Pähklipureja“ ettekandeid. Lisaks on ta tegutsenud assistendina Soome Raadio Sümfooniaorkestri juures (2015–2016), Savonlinna Ooperifestivalil (Giuseppe Verdi ooper „Othello“), Helsingi Aleksandri teatris (Verdi ooper „Don Carlo“), Vaasa Ooperis (Georges Bizet’ ooper „Carmen“, 2018) ning Kreeka Rahvusooperis (Dmitri Šostakovitši ooper „Leedi Macbeth“, 2019). Alates 2017. aasta septembrist tegutseb ta Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri dirigendina.

Dirigenditöö kõrval on Jaan Ots ka aktiivne kammermuusik, kes astub regulaarselt üles mitmetel festivalidel. Ta on klaveritrio TEOS (Soome-Eesti) ning Frielinghaus Ensemble (Saksamaa) liige. Ta on esinenud Eestis, Soomes, Saksamaal, Šveitsis jm.

Jaan Otsa koduleht

© EMIK 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).