Tallinna Uue Muusika Ansambel

Tallinna Uue Muusika Ansambel on fikseerimata koosseisuga ansambel Eesti muusikamaastikul, omamoodi platvorm uue muusika kogemise võimaluste loomiseks. Ansambel soovib tuua kuulajani parima osa uuest muusikast ning pakkuda kaasaegsetele heliloojatele väljundit loomingu esmaesitamiseks.

Alates loomisest aastal 2012, on Tallinna Uue Muusika Ansambel jäänud ustavaks oma lubadusele tuua publiku ette värsket uut muusikat ning kuna oluline osa ansambli töös on tutvustada noorte heliloojate loomingut ja nende värsket lähenemist muusikale, peame oluliseks tellida teoseid mitmetelt erineva taustaga heliloojatelt.

Ansamblil olid 2015. aastal mitmed põnevad kontserdid erinevates Euroopa riikides (kontserdid Barcelonas, Peterburis, Helsingis, Stockholmis, Budapestis, Pariisis ja Bukarestis) soovides tuua publikuni nii noorte kui ka tuntud meistrite poolt loodud uut muusikat. 2016. aastal esines ansambel mainekal reMusik uue muusika festivalil Peterburis ning sama aasta oktoobris AFEKT festivalil Tallinnas.

Ansambel on teinud koostööd mitmete eesti muusikafestivalidega: Tallinn Music Week, Värske heli festival Sügisfest, PÖFF Animated Dreams, festival AFEKT, lisaks Mixtur festivaliga Barcelonas, reMusik festivaliga Peterburis, Resonanta ühinguga Pariisis, FUGA arhitektuurimuuseumiga Budapestis, Fylkingeni ühinguga Stockholmis, Korvat Auki ühiguga Helsingis ja Inner Sound New Arts Festivaliga Bukarestis.

Lisaks uudisteoste tellimisele eesti ja välismaistelt heliloojatelt, soovib Tallinna Uue Muusika Ansambel tuua Eestis esiettekandele mitmed teoseid oluliste nüüdismuusika heliloojatelt nagu näiteks Georg Friedrich Haas, James Tenney, Gerard Grisey, Michael Maierhof, Alvin Lucier, Simon Steen-Andersen jt.

2017. aastast alates korraldab Tallinna Uue Muusika Ansambel Sound Plasma mikrotonaalse muusika festivali nii Tallinnas kui ka Berliinis ning on saanud palju positiivset vastukaja antud festivali korraldamisel.

Ansambli kunstiline juht on Arash Yazdani.

Ansambli koduleht

EMIK 2018