Johanna Vahermägi

Eesti Interpreetide Liidu liige

Vioolamängija Johanna Vahermägi töötab vabakutselise solisti, kammermuusiku ja orkestrandina nii kodu- kui ka välismaal. Alates 2016. aastast töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vioola ja kammermuusika lektorina.

Johanna Vahermägi on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli õp. Viljar Kuuse õpilasena, bakalaureusekraadi omandas ta Hispaanias Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis prof Avri Levitani klassis ning magistrikraadi Iisraelis Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias prof Roi Shiloahi (vioola) ja prof Zvi Plesseri (kammermuusika) klassides. Ta on pälvinud esimese preemia „Illa de Menorca FIDAH” solistide konkursil Hispaanias (2011) ning David Gritsi nimelisel keelpillimängijate konkursil Jeruusalemmas (2015).

Johanna Vahermägi on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemia kammerorkestri ning Young European Chamber Orchestra ees kontsertidel Eestis, Iisraelis ja Itaalias. Ta on korduvalt üles astunud „Voice of Music” kammermuusika festivalil Iisraelis, Musethica kammermuusika festivalil Zaragozas ja Tel Avivis, Berliini Muusikafestivalil, Pärnu Muusikafestivalil, Nargen Festivalil, Arvo Pärdi festivalidel nii Eestis kui ka Moskvas. Ta on teinud koostööd selliste välismaiste muusikutega nagu Achinoam Keisar, Ido Azrad, Guy Braunstein, Amihai Grosz, Nicolas Chumachenko, Sharon Roffmann, Roi Shiloah, Marina Chiche, Zvi Plesser, Anna Staskiewicz jt ning esinenud koos selliste eesti eesti interpreetidega nagu Ivari Ilja, Triin Ruubel, Henry-David Varema, Riivo Kallasmaa, Sten Heinoja jpt.

Johanna Vahermägi on osalenud Barcelona Liceu ooperiteatri orkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri jpt orkestrite töös. Ta on salvestanud mh Arvo Pärdi, Dmitri Šostakovitši, Luis de Pablo jt muusikat vokaalansambliga Vox Clamantis, Eesti Festivaliorkestriga, kaasaegse muusika ansambliga Ensemble Plural ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.

Johanna Vahermägi mängib Thomas Urquharti 1650–1700. aastatel valminud vioolal, mis on talle antud kasutada Eesti Pillifondi poolt.

Johanna Vahermägi on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia tipptasemel kontserttegevuse eest (2017).

EMIK 2018
(täiendatud september 2019)