Siim Selis

17.02.1973, Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Pianist ja dirigent Siim Selis õppis klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis õpetajate Merike Torni ja Valdur Rootsi juures. Ta on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1996. aastal klaveri erialal professor Valdur Rootsi klassis ning 1999. aastal Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuri saateklassi erialal professor Vilma Mallene ja professor Helin Kapteni juhendamisel. Koorijuhtimist on Siim Selis õppinud Jüri Rendi ja sümfooniaorkestri dirigeerimist Ilmar Tõnissoni käe all. 

Alates 1992. aastast töötab ta Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori dirigendina ja alates 1994. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kontsertmeistrina. Samuti osaleb ta Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori töös. Ta mängib klaverirt Eesti Filharmoonia Kammerkoori CD-l „Vivit!“ (Ondine 2013), kus kõlab Max Regeri ja Rudolf Tobiase looming. Plaat pälvis 2014. aastal ka Parima Klassikaalbumi tiitli.

Hinnatud kontsertmeistrina on Siim Selis teinud koostööd paljude eesti lauljatega, sh. René Soom, Annaliisa Pillak, Maris Liloson, Ain Anger, Olga Zaitseva, Uku Joller, Rauno Elp, Kristina Vähi, Villu Valdmaa, Mati Kõrts, Urmas Põldma ja Kädy Plaas ning mitmete eesti kooridega. Mh on ta osalenud pianistina kontsertetenduste „Diiva“ ja „Ai Heit Mjuuzik!“ ettekannetel. Ta on esinenud pianisti ja dirigendina Soomes, Kanadas, Uus-Meremaal, Saksamaal jm. Samuti on ta mänginud mitmete orkestrite koosseisus (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester, Moskva Novaja Opera orkester) ja astunud üles solistina.

© EMIK 2016

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).