Heldur Harry Põlda

18.09.1996 Kuressaare

Heldur Harry Põlda õpib viiulit ja dirigeerimist Tallinna Muusikakeskkoolis, kuid on Eesti publikule tuntud eelkõige oma säravate esituste ning suurepärase sopranihääle poolest.

Heldur Harry Põlda alustas muusikaõpinguid 5-aastaselt Kuressaare muusikakoolis Laine Sepa viiuliklassis. Tema esimene lauluõpetaja oli Pilvi Karu. Hetkel õpib Põlda Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tema õpetajateks on dirigeerimise erialal Hirvo Surva, viiuli erialal Mari Tampere-Bezrodny ning laulu erialal Zoja Hertz.

Alates 1995, aastast laulab Heldur Harry Põlda Estonia poistekooris. Oma lavadebüüdi tegi Põlda 8-aastaselt ning tänaseks kuulub tema repertuaari hulganisti ooperi- ja muusikalirolle: Miles (Benjamin Britten "Kruvipööre"), Amor (Christoph W. Gluck "Orfeus ja Euridice"), Arno (Anti Marguste mono-ooper "Monoloogid"), Nuki (Estonia lastemuusikal "Pipi!Nuki!Puhh!") ja Erik (Maury Yestoni muusikal "Fantoom"). Lisaks on Põlda esinenud solistina mitmetes vokaalsuurvormides: Lera Auerbachi "Vene Reekviemis" (Saksamaal, Hispaanias, Lätis ja Eestis), Roxanna Paunufniku "Westminsteri Missas" ja Galina Ustvolskaja Sümfoonias nr. 1 (Hispaanias, Tšehhis). Heldur Harry Põlda on laulnud ühendkooride solistina XXV üldlaulupeol Aare Kruusimäe laulus "Maailma avastamine". 2011. aasta suvel esines Põlda Vatikanis paavst Benedictus XVI preestriks pühitsemise 60. aastapäeva üritusel, kus ta esitas Arvo Pärdi paavstile pühendatud teose “Vater Unser”. Klaveril saatis teda Arvo Pärt. 2012. aasta suvel juhatas Heldur Harry Põlda Suure-Jaani vaimulikul laulupäeval ühendkoore (Edgar Arro, "Me armastame seda maad").

2008. aastal pälvis Heldur Harry Põlda Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali preemia rolli eest Benjamin Britteni ooperis “Kruvipööre”, olles seega noorim muusik, kes on selle auhinna vääriliseks kuulutatud. Lisaks on ta pälvinud Eesti Kooriühingu koostööpreemia (2010).
 

© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).