Toomas Nestor

10.06.1959 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Toomas Nestor on viiuli- ja vioolamängija, töötab viiuldajana Rahvusooper Estonia orkestris ning on liige ka kahes keelpillikvartetis.

Toomas Nestor alustas viiuliõpinguid Tapa Lastemuusikakoolis Ilmar Mäe juhendamisel. 1978 lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkooli ja 1984 Tallinna Riikliku Konservatooriumi Endel Lippuse klassis.

Aastatel 1981–1990 töötas Toomas Nestor Estonia teatris orkestrandina, olles alates 1997. aastast II viiulirühma kontsertmeister. Ta on ka õpetanud viiulit Tallinna Muusikakeskkoolis ning olnud Eesti Muusikaakadeemias keelpillikvarteti lektor.

Toomas nestor on Tallinna Keelpillikvarteti asjutajaliige (1984), selles kvartetis on ta mänuinud II viiulit ja 2001. aastast ka vioolat. Tallinna Keelpillikvartett on esitanud rohkesti eesti muusikat, sh Rudolf Tobiase, Heino Elleir, Eduard Tubina, Arvo Pärdi, Toivo Tulevi, Erkki-Sven Tüüri, Kaljo Raidi ja mitmete teiste teoseid. Kvartett on kontserte andnud paljudes Euroopa riikides, Jaapanis ja Kanadas ning esinenud mitmel rahvusvahelisel fesrtivalil. Lisaks on kvartett salvestanud mitu plaati (neist kaks plaadifirmale BIS). 2003. aastal pälvis Tallinna Keelpillikvartett koosseisus Urmas Vulp (1. viiul), Olga Voronova (2. viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Henry-David Varema (tšello) Heino Elleri nimelise muusikapreemia.

Alates 2003. aastast on Toomas Nestor ka Tobiase Keelpillikvarteti liige.


© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).