Klaaspärlimäng Sinfonietta (Tallinn Sinfonietta)

Hoolimata lühikesest tegutsemisajast on Tallinn Sinfonietta oma emotsionaalse musitseerimisega liigutanud kuulajate südameid ning ergutanud meeli nii Eestis kui välismaal.

Aastal 2011 mängiti Andres Mustoneni juhatusel kontserdireisidel Šveitsis ja Austrias, osaleti Euroopa suurimatel festivalidel Mittelfest ja Festival Emilia Romagna Itaalias ning astuti esimese eesti orkestrina üles maailma mainekamatel lavadel, milleks olid Kaunite Kunstide Palee Henry Le Boeufi saal Brüsselis ja Concertgebouw suur saal Amsterdamis. Loomulikult osales orkester ka Eesti festivalidel nagu Klaaspärlimäng ja Noorte Heliloojate Festival Tartus ning David Oistrahhi Festival Pärnus (2010).

Orkestri rikkalikus repertuaaris on lisaks klassikalistele meistriteostele ka cross-over projektid. Muusika, mida mängitakse, on pärit mitmest sajandist, ulatudes Bachist Tüürini ning Corellist Piazzollani.

2012. aasta algusest on Tallinn Sinfonietta peadirigendiks Andres Mustonen.
Mängijaid ja dirigenti seob sügav veendumus, et ka sajandite tagant pärit muusika on elav ja rõõmutoov tänaseski päevas ning stiilist sõltumata suudab värskendada vaimu, soojendada hinge ja kinkida meelelist naudingut.

2012. aasta juulist kannab Tallinn Sinfonietta uut nime – Klaaspärlimäng Sinfonietta.

Klaaspärlimäng Sinfonietta koduleht.

© EMIK 2012

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).