Anna-Liisa Bezrodny

10.09.1981 Moskva
Eesti Interpreetide Liidu liige

Anna-Liisa Bezrodny alustas viiuliõpinguid 4-aastaselt oma vanemate, viiuldaja Igor Bezrodny ja Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Aastatel 1987–1991 õppis Bezrodny Tallinna Muusikakeskkoolis Ivi Tiviku klassis. Seoses oma vanemate Sibeliuse Akadeemiasse tööle asumisega 1991. aastal jätkas ta õpinguid Sibeliuse Akadeemia noorteosakonnas ning aastast 1999 solistide osakonnas Igor Bezrodny ja Mari Tampere-Bezrodny klassis. Aastal 2000 suundus Anna-Liisa Bezrodny Londonisse, kus lõpetas Guildhall Shool of Music and Drama magistriõppe aastal 2004, juhendajateks Yfrah Neamann, Krzyztof Smietana ja Jack Glickman. Lisaks on Anna-Liisa Bezrodny täiendanud end Jaime Laredo, Liana Issakadze, Herman Krebbersi, Olga Parhomenko, Sergei Kravtšenko, Viktor Dantšenko, Igor Ozimi, Detlef Hahni jpt. meistrikursustel.

Anna-Liisa Bezrodny debüteeris soolokontsertidega aastal 2003 Tallinna Raekojas. Solistina on Bezrodny üles astunud ka USA-s, Lätis, Venemaal, Hispaanias, Austrias, Norras, Belgias, Inglismaal, Iirimaal, Saksamaal ja Maltal sh. ka rahvusvahelistel festivalidel. Ta on esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Moskva Sümfooniaorkestri, Liepāja Sümfooniaorkestri, Jena Filharmooniaorkestri, Turu Filharmooniaorkestri, Vaasa Linnaorkestri, Vilniuse Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Gruusia Kammerorkestri solistina.

Tunnustused:
III preemia Kociani nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil Tšehhis (1995)
Peapreemia rahvusvahelisel Frankfurdi muusikafestivalil (1999)
Klassika-Eurovisiooni Eesti eelvooru võitja (2000)
ETV preemia noorte interpreetide võistlusel "Con brio" (2002)
III preemia Heifetzi nimelisel konkursil Vilniuses (2005)
II preemia Brahmsi nimelisel konkursil Austrias Pörtschachis (2006)
Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia (2013)

Anna-Liisa Bezrodny koduleht.
 

© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).