Age Juurikas

27.11.1979 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige alates 2004
Rahvusvahelise Eduard Tubina Ühingu liige alates 2001

Age Juurikas alustas muusikaõpinguid 1986. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Merike Brügeri ning Toivo Nahkuri klaveriklassis, mille lõpetas 1998. aastal. Ajavahemikus 1998–2004 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias Peep Lassmanni ning Toivo Nahkuri juhendamisel bakalaureuseõppe tasemel ning 2004–2007 magistriõppes Moskva Riiklikus Konservatooriumis Vera Gornostajeva ja tema assistentide Sergei Glavatskihhi, Maksim Filippovi ja Darja Petrova juures. Alates 2008. aasta sügisest on Juurikas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant.
Age Juurikas on oma oskusi täiendanud ka mitmel pool Euroopas – õppeaastal 2000/2001 õppis ta vahetusüliõpilasena Sibeliuse Akadeemias Matti Raekallio ja Liisa Pohjola klaveriklassis ning 2002/2003 Karlsruhe Riiklikus Muusikakõrgkoolis Kalle Randalu juures. Ta on korduvalt osalenud Viktor Meržanovi ja Niina Serjogina meistrikursustel.

Age Juurikas on alates 2007. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lektor.

Juurikas on osalenud paljudel konkurssidel ning saavutanud auhinnalisi kohti: 1997. aastal III koht Balti riikide interpreetide telekonkursil „Alternative ’97“ Riias, 1998. aastal I preemia ja 3 eriauhinda rahvusvahelisel Vainiunase nimelisel konkursil Leedus, eripreemia Küprosel toimunud Euroopa Klaveriõpetajate konverentsilt 1998. aastal, peapreemia ja 2 eripreemiat konkurss-festivalil „Con Brio ’98“, 2000. aastal IV preemia ja eripreemia rahvusvahelisel pianistide konkursil „Arthur Rubinstein in memoriam“ Bydgoszcz’is, 2002. aastal I preemia VI vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas ning 2005. aastal semifinalisti eripreemia Rahmaninovi nimelisel konkursil Los Angeleses.

Age Juurikas on esinenud soolokontsertidega ja kammermuusikuna Eestis, Taanis, Norras, Leedus, Lätis, Soomes, Rootsis, samuti Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Poolas, Ukrainas ja USA-s. Ta on teinud koostööd selliste orkestritega nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester ja Ukraina Rahvuslik Akadeemiline Sümfooniaorkester. Juurikas on üles astunud festivalidel „Klaver“, „Tubin ja tema aeg“, „Klaaspärlimäng“ ning kontserdihooajal 2000/2001 Põhja- ja Baltimaade parimaid noori interpreete tutvustavas sarjas „Upbeat/Nordic Talents“ Norras.

Alates 2003. aastast mängib ta klaveriduos Mihkel Mattiseniga.

Age Juurika meelisautorite hulka kuuluvad Sergei Rahmaninov, Sergei Prokofjev ja teised vene heliloojad. Eesti autoritest on tema repertuaaris kandval kohal Eduard Tubina teosed.
2003. aasta kevadel pälvis Age Juurikas I Neeme Järvi nimelise noore muusiku auhinna.

Age Juurikas kujundab muusikat suurejooneliselt ja terviklikult, takerdumata liigsetesse detailidesse. /…/ Igast fraasist kiirgab suurt veenmisoskust ja tugevat tahtejõudu.
Nele-Eva Steinfeld. Jätkuvalt noortest pianistidest. – Muusika, juuli 2005

Age Juurikas – väga hea pikkades, eepilistes, kaugele laiuvates perspektiivides (Šostakovitš, Prokofjev), tugev nakatavat rütmienergiat nõudvates episoodides (Prokofjev), kuulama panev mitmetes värvikates karakterkujundites (Schubert). Nii mängu kui selle kaudu paljastuvat isiksust hingestab võluv eleegiline kirglikkus.
Ia Remmel. Väga hea, parim, ainulaadne. – Sirp, 08.11.2002

© EMIK 2008

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).