Jüri Tamverk

16.05.1964 Tallinn
Eesti Heliloojate Liidu liige alates 1984

Jüri Tamverki loomingu põhiosa moodustab kammermuusika erinevatele ansamblikoosseisudele, sealhulgas soololaulud ning teosed sooloklaverile. Lisaks on ta kirjutanud orkestrimuusikat (sh Sümfoonia, Sümfooniline poeem), kantaadi metsosopranile, segakoorile ja sümfooniaorkestrile ning mõned koorilaulud.

1985. aastal võitis Tamverki kantaat "Kumin" I ning vokaaltsükkel "Kõik vaid viivu pikkune" III koha üleliidulisel heliloojate konkursil.

Jüri Tamverk lõpetas 1973. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri eriala professor Bruno Luki juures ning jätkas õpinguid Gleb Akselrodi juhendamisel Moskva konservatooriumis, mille lõpetas 1979. aastal. 1984. aastal pälvis Tamverk heliloojadiplomi Tallinna Riikliku Konservatooriumis professor Eino Tambergi õpilasena.

Tamverk on saanud diplomi 1976. aastal liiduvabariikidevahelisel pianistide konkursil Tallinnas. 1980. aastatel andis soolokontserte ja salvestas muusikat Eesti Raadiole, sh Heino Elleri, Jaan Räätsa, Uno Naissoo ja enda klaveriteoseid. Ansamblistina on koos esinenud Tõnu Reimanni ja Teet Järviga ning duos Ivo Sillamaaga.

Jüri Tamverk on töötanud aastatel 1979–2007 Tallinna Ülikoolis kui ka aastast 1996 Nõmme Muusikakoolis klaveri-, improvisatsiooni- ja kompositsiooniõppejõuna.

© EMIK 2011

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega.?Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).