Pille-Riin Langeproon

07.11.1996

Pille-Riin Langeproon alustas oma muusikaõpinguid Tallinna Muusikakoolis klaveri erialal Riina Maandi käe all, mille lõpetas 2013. aastal. 2016–2019 jätkusid muusikaõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuseõppes helirežii erialal, kus tema õppejõududeks olid Mart Siimer (kompositsioon), professor René Eespere (koorikompositsioon) ning professor Margo Kõlar ja Mait Visnapuu (helirežii). Hetkel õpib Pille-Riin helirežii erialal magistrantuuris Siim Mäesalu juures.

2019. aastal märgiti ära tema naiskooriteos "Kunas tulõ päivä kullalinõ" laulupeo uute laulude konkursil ja avaldati laulupeo laulikus. Tema teos "Viire takka" naiskoorile, väikekandlele ja kromaatilisele kandlele kõlas 2019. aasta Järvamaa laulupeol. Alates 2018. aasta veebruarist on Pille-Riin Langeproon Eesti Autorite Ühingu liige.

Pille-Riin on laulnud Lasteekraani muusikastuudios ning hetkel laulab Üle-eestilises neidudekooris Leelo ja kammerkooris Head Ööd, Vend. Igapäevaselt töötab Pille-Riin Klassikaraadios väljastajana.

Vaata ka: Soundcloud

© EMIK 2021

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).