Aleksandr Žedeljov

1.05.1983 Tallinn
Eesti Heliloojate Liidu liige alates 2016

Helilooja, produtsent ja arranžeerija Aleksandr Žedeljov on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli džäss-kitarri erialal õpetaja Mart Soo käe all (2006) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia audiovisuaalse kompositsiooni eriala, mille raames õppis ta ka kompositsiooni Galina Grigorjeva juures (2016).

Aleksandr Žedeljov töötab praegu Vene Teatris muusikajuhina, kus tema ülesanneteks on nii komponeerimine, arranžeerimine, helitehniline produktsioon, salvestamine kui ka rütmika õpetamine.

Aleksandr Žedeljovi loomingulised väljundid on kammer- ja koorimuusika, džässmuusika, töö bändide ja artistidega, samuti on ta kirjutanud teatri- ja filmimuusikat ning loonud heliinstallatsioone näitustele. Ta on loominguliste koosseisude Triophonix, Modulshtein ning Audiokinetica produtsent ja ellukutsuja.

2018. aastal pälvis Žedeljov Eesti Kultuurkapitali teatripreemia kategoorias "Sõnalavastuste muusikaliste kujunduse ja originaalmuusika auhind" originaalmuusika eest lavastusele "IDEM" (Vaba Lava ja Vene Teater).

Helilooja kodulehekülg: http://faershtein.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/triophonix
Youtube: https://soundcloud.com/triophonix
Teatri- ja filmimuusika ülevaade Youtube'is
Lasteetenduste muusika ülevaade Youtube'is