Jaanus Karlson

29.12.1989, Tartu

Jaanus Karlson on õppinud akordionit Võru muusikakoolis. Pärast keskkooli lõpetamist suundus õppima Suurbritanniasse University College Birminghami kultuurikorralduse erialale. Ta on õppinud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis laulmist (õp. Viviane Kallaste) ning lõpetanud 2016. aastal sama kooli kooridirigeerimise erialal Lylian Kaivi juhendamisel, täiendades end kompositsooni erialal Katrin Alleri juures. Karlson on Richard Ritsingu nimelise preemia stipendiaat (2014) ning pälvinud III koha kolme kooli vahelisel kooridirigeerimise konkursil (Otsa kool, Elleri kool, TMKK, 2016).

Jaanus Karlson on olnud Tartu Folgiklubi projektijuht (2013/2014) ja Tartumaa Tantsupeo "Hingepuu" muusikajuht (2016), ta tegutseb Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori koormeistrina ning korporatsioon Filiae Patriae naiskoori dirigendina. Samuti on ta Tartus tegutseva E STuudio noortekoori asutamisest saati olnud koori laulja, koormeister ja abidirigent.

Oma loomingus on Jaanus Karlson keskendunud eelkõige koorimuusikale, mille esmaesitajaks on valdavalt olnud E STuudio noortekoor. Koori tarbeks on ta kirjutanud ka mitmeid popmuusika seadeid. Tema naiskooriteos "Ainule" valiti Tärkava helilooja programmi "Sahtlist saali" üheks laureaadiks. Lisaks on Karlson kirjutanud sooloteose tuubale  ning klaveripalasid.

© EMIK 2017

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).