Elis Hallik

22.04.1986 Pärnu

Eesti Heliloojate Liidu liige alates 2013

Elis Hallik (aastani 2018 Vesik) alustas kompositsiooniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2008. aastal Helena Tulve juures ning omandas samas magistrikraadi 2015. aastal Helena Tulve ja Toivo Tulevi juhendamisel. Aastatel 2012–2013 täiendas ta end Lyoni Kõrgemas Rahvuslikus Konservatooriumis (Conservatoire National Supérieur Musique et Danse de Lyon) Michele Tadini, Robert Pascali ja Luca Antignani juhendamisel. Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel Fabio Cifariello Ciardi, Luca Francesconi, Michelangelo Lupone, Yann Robini, Bernhard Ganderi, Tapio Tuomela, Jean Geoffroy, Ferdinando Nazzaro, Andrea Di Paolo ja Klaus Langi juhendamisel. Hallikul on 2009. aastast ka bakalaureusekraad eesti filoloogia erialal Tallinna Ülikoolist, kus lisaerialana õppis ka audiovisuaalset kompositsiooni.

Elis Halliku teosed on olnud IRCAMi Manifeste festivali, Viini muusika- ja esituskunstide ülikooli rahvusvahelise heliloojate suveakadeemia (ISA) festivali, rahvusvahelise nüüdismuusika festivali Afekt, Eesti Muusika Päevade ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestivali kavades. Tema orkestriteoseid on esitanud Prantsuse Raadio Filharmooniaorkester (dirigent Pierre-André Valade), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (dirigent Baldur Brönnimann), Tallinna Kammerorkester (dirigent Atvars Lakstīgala) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester (dirigent Toomas Vavilov).

"Impacts" tšellole ja kontrabassile pälvis 2014. aastal Viini muusika- ja esituskunstide ülikooli rahvusvahelisel heliloojate suveakadeemial peapreemia, millega kaasnev tellimusteos – "To Become a Tree" tuli ettekandele 2016. aasta suveakadeemia raames Viinis Arnold Schönbergi keskuses. 2017. aastal esindas "To Become a Tree" Eestit Rahvusvahelisel Heliloojate Rostrumil Palermos ning valiti žürii poolt ka kümne soovitatud teose hulka. Elis Hallik valiti üheks kümnest heliloojast, kelle uut orkestriteost ("Fluchtpunkt") mängis 2017. aasta suvel Prantsuse Raadio Filharmooniaorkester Pierre-André Valade’i dirigeerimisel IRCAMi Manifeste festivali raames.

Soundcloud
Koduleht: https://www.elishallik.com

© EMIK 2016
Täiendatud veebruaris 2018

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).