Elke Unt

8.11.1972 Kohila
Eesti Orelisõprade Ühingu liige alates 1999

Kirikumuusik ja organist Elke Unt on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise erialal õpetaja Reet Ratassepa käe all (1991) ning Helsingis Sibeliuse Akadeemia kirikumuusika erialal (1998). Orelit on Unt õppinud professor Kari Jussila käe all. Ta on osalenud mitmetel rahvusvahelistel oreli meistrikursustel Göteborgis, Pariisis ja Helsingis.

Elke Unt annab aktiivselt soolokontserte ja esineb kammermuusikuna ning korraldab alates 2014. aastast Peipsimaa orelifestivali. Alates 2018. aasta novembrist töötab ta Lapua Toomkirikus Soomes organistina. 2006-2018 korraldas ta Tartu Jaani kirikus toimuvaid muusikaveerandtunde, suviti Lõuna-Eesti kirikutes kontserdisarja „Suvehelid“. Tema eestvõtmisel toimus 2014–2018 Tartu Talvemuusika festival. Unt on olnud mitmete üldkiriklike ja riiklike jumalateenistuste muusikaliseks juhiks, töötanud Tartu Ülikooli-Jaani koguduse muusikajuhina 2011–2018, kirikumuusika õppejõuna Viljandi Kultuuriakadeemias ning on Hugo Lepnurme Muusikaühingu ja Luteeriuse Sõprade Ühingu asutaja ja juhatuse liige. Aastatel 2015–2018 tegeles Elke Unt Tartu Jaani kiriku barokkoreliprojekti juhtimisega.

Heliloojana on Elke Unt kirjutanud peamiselt muusikat orelile ning vaimulikku koorimuusikat segakoorile ja soolohäältele. Tema loomingut on salvestatud CD-plaadile „Võta jalatsid jalast, sest paik, kus sa seisad, on püha“ (2010), millel musitseerivad Atlan Karp (bariton), Karmen Puis (sopran) ning Tartu Noortekoor. Koostöös Soome noodikirjastuse Sulasoli ja Juhani Haapasaloga on ilmunud Elke Undi „Viis psalmi“ häälele ja orelile. Ta on ka Tartu Jaani kirikut, rahva- ja kirikukalendri pühasid ning Tartu linna tutvustava lasteraamatu „Kirikurott Luteerius ja tema sõbrad“ (Luteeriuse sõprade ühing, 2010) autor.

Elke Unt on pälvinud Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia loomingulise tegevuse eest (2012).

© EMIK 2016
(täiendatud september 2019)

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).