Tiit Kalluste

Tiit Kalluste
2.04.1962 Võru

Tiit Kalluste on omanäoline ja isikupärane akordionist, kes on oma instrumendil teerajajaks džäss- ja improvisatsioonilise muusika vallas. Erinevate koostööpartneritega on kontsertreisid viinud teda Balti- ja Põhjamaadesse, Euroopasse, Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse, Aasiasse ning Venemaale. Lisaks tegutseb Tiit Kalluste õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.

Tiit Kalluste on lõpetanud aastal 1981 Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning aastal 1986 Eesti Muusikaakadeemia.
Aastatel 1997–2007 oli Kalluste TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud. Aastast 1998 õpetab Kalluste Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz osakonnas ning aastast 2004 akordionit ja improvisatsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks on ta läbi viinud meistriklasse, osalenud mitmete konkursside žüriides ning koostanud ka akordionimuusika noodikogumikke ("Muusikat akordionile I-III"). Aastatel 1999–2011 oli Kalluste Eesti Akordioniliidu president ning 2001–2007 Põhjamaade luulefestivali muusikaline kujundaja.

Pärast esimest ülesastumist tudengina festivalil "Tudengijazz" (1982) järgnesid koostööd paljude muusikutega mitmetes džässi mängivates projektides ning omanimelise džässgrupi Tiit Kalluste Jump Band moodustamine. Selle koosseisuga salvestatud heliplaadid on "Pump Jump Fellows" (1999) ja "Spécialité Française/ Prantsuse spetsialiteet" (2008).

Koos saksofonist Villu Veskiga algatas Kalluste aastal 1997 projekti "NordicSounds/ Põhjala saarte hääled", millega on antud sadu kontserte ja esinetud rohkem kui 20 välisiigis. Kolmel heliplaadil salvestatud originaalmuusikat on muuhulgas kasutatud ka mitmetes kino- ja telefilmides (ETV, Parkfilm, MA.JA.DE Filmproduction, Allfilm).

Teise suurprojektiga "Tango Nuevo/ Jazz'n'Tango", kaastegevaks Daniel Pipi Piazzolla (löökpillid, Argentiina) on esinetud Euroopa suurlinnades Pariisis, Luxemburis, Brüsselis, Antwerpenis ning Eesti suurematel kontserdilavadel. Kontsertsalvestus Tiit Kalluste ja Villu Veski muusikaga on salvestatud DVD-l "Tango Nuevo" (2003) ja CD-l "Mi tango en Buenos Aires" (2005).

Vaata ka: Tiit Kalluste kanal Youtube'is
www.nordicsounds.ee
Soundcloud

© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).