Evelin Seppar

14.10.1986
Eesti Heliloojate Liidu liige alates 2012

Evelin Seppar alustas kompositsiooniõpingutega 15-aastasena Alo Põldmäe käe all. Aastatel 2006–2010 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias René Eespere juures, õppeaastal 2008/2009 täiendas end Erasmuse vahtusprogrammi raames Göteborgi Muusika- ja Teatriakadeemias (õppejõud Ole Lützow-Holm). 2012. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadiga cum laude Toivo Tulevi ja Helena Tulve õpilasena. Praegu töötab Seppar vabakutselise heliloojana.

Seppar on kirjutanud soolopillidele, instrumentaal- ja vokaalkammeransamblitele, orkestrile ja elektroonikale ning teinud mitmeid seadeid. Enim on ta silma paistnud koorimuusika autorina. "Taaveti laul nr. 88" pälvis eripreemia Eesti Heliloojate Liidu ja Pirita kloostri loomingukonkursil 2010. aastal. "Vend veehädas" sai peapreemia Võrukeelsete koorilaulude ja -seadete konkursil 2011. "Sonett nr. 53" oli 2012. aastal kavas Läti uue muusika festivalil "Arēna" Läti Raadio Koori esituses. ''Near'' valiti üheks võiduteoseks Ortus-nimelisel rahvusvahelisel uue muusika konkursil (Ortus International New Music Competition) USAs. Tema mahukaimad teosed on ooper "Teine" (esietendus 2012. aastal Tallinna Niguliste kirikus), ooper ''Icarus'' (esietendus 2014. aastal Amsterdami Konservatooriumis), ''Lighthouse'' vokaalansamblile ja kahele instrumentalistile (esiettekanne 2014. aastal Nantes'is, Prantsusmaal), ''Cities’’ vokaalansamblile (esiettekanne 2016. aastal Amsterdamis, Muziekgebouw aan ’t IJ) ja ‘’Kodu’’ koorile ja orkestrile (esiettekanne 2021. aastal Tallinnas).

Õpingute ajal on ta osalenud Erkki-Sven Tüüri, Tapio Tuomela, Ole Lützow-Holmi, Isabel Soverali, Lasse Thoreseni, Veli-Matti Puumala, Marco Stroppa, William Brooksi, Michaël Levinasi jt meistrikursustel. Tema teosed on kõlanud nii Euroopas, USAs, Austraalias kui ka Hiinas ning neid on esitanud Madalmaade Kammerkoor, SWR Vokaalansambel, Norra Solistide Koor, Läti Raadio koor, Helsingi Kammerkoor, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester jpt.

Evelin Seppari koduleht

© EMIK 2012
Uuendatud 2022 juunis

 

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).