Jonas Tarm

07.01.1994 Tallinn
Eesti Heliloojate Liidu liige alates 2016
USA autorikaitse ühingu (ASCAP) liige alates 2011

Jonas Tarm (1994) on võitnud mitmeid auhindu USA üleriigilistel heliloomingukonkurssidel, nende seas esikoha USA suurimal noorte süvamuusikakonkursil, 24 000 liikmega Ameerika Üleriigilise Muusikaõpetajate Assotsiatsiooni (MTNA) üleriigilisel konkursil, Morton Gouldi nimelise auhinna USA autorikaitseühingu ASCAP üleriigilisel konkursil, esikoha Illinoisi Osariigi Muusikaõpetajate Assotsiatsiooni (IMEA) konkursil ja Chicago Muusikainstituudi poolt korraldataval konkursil Generation Next. 2013 omistati Tarmile USA Üleriigiline Noorte Loomekunstifondi (National YoungArts Foundation) aastapreemia. 2021. aastal pälvis Jonas Tarm Pimedate Ööde Festivali eriprogrammi Music Meets Film preemia.

Heliloojana on Tarmil olnud õppimis- ja koostöövõimalus heliloojate ning muusikutega nt Yo-Yo Ma ansamblist Silk Road, Chicago Sümfooniaorkestrist, ansamblist Eight Blackbird, Chicago Lüürilisest Ooperist jm. Tema teoseid on esitatud Chicagos, New Yorgis, Miamis, Bostonis, Saksmaal, Eestis jm. Tarmilt on tellinud teoseid näiteks New York Virtusos Singers, Chicago Beethoveni Festival, Chicago Muusika Instituut, Eesti Helilooja Liit, Tallinna Filharmoonia jm.

Tarmi heliteosed ja ülesastumised viiuldajana on korduvalt kõlanud Chicago klassikaraadios.

Jonas Tarm on sündinud Tallinnas. 7-aastaselt alustas ta viiuliõpinguid Tallinna Vanalinna Muusikakoolis. 10-aastaselt asus ta koos vanematega elama Chicagos, USA-s. Tarm on stipendiaadina lõpetanud Chicago Muusikainstituudi Akadeemia programmi, kus õppis heliloomingut Matt Hagle’i ja Mischa Zupko käe all. Viiulit on ta õppinud Northwesterni Ülikooli professori Gerardo Ribeiro juures. Alates 2012. aastast on Tarm õppinud kompositsiooni New Englandi Konservatooriumis Bostonis USA-s helilooja ja muusikateooriaprofessori Robert Cogani ja John Mallia käe all. Tarmile on kompositsioonitunde andnud ka üks USA tunnustatumalid kaasaegseid heliloojalid Richard Danielpour, keda Tarm peab endale oluliseks mentoriks.

Jonas Tarm internetis:
Koduleht: http://jonastarm.com/
Facebook: https://www.facebook.com/JFTarm
Youtube: http://www.youtube.com/JFTarm
SoundCloud: http://soundcloud.com/JFTarm

© EMIK 2014
Uuendatud oktoobris 2017

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).