Uudised

Nädala pärast algab Tartus Festival TubIN

Järjekorras teine festival TubIN toimub 6.–9. oktoobrini Tartu kontserdisaalides. Tänavune festivaliprogramm koondub Eduard Tubina kahe meistriteose, viienda ja kuuenda sümfoonia ümber ning keskendub nende kahe suurteosega seotud teemadele – inimkonna tulevik ja pöördumine oma maa rahvamuusika poole.

Corelli Music alustab uut hooaega üllatuslikult eesti muusikaga

Corelli Music avab uue hooaja üllatuslikult kontsertidega „Runoviisid ajastute valguses“ ja uudisteose esiettekannetega Tartu Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis 22. oktoobril ja sellest õppeaastast tööd alustanud uhiuues Tallinna Muusika-ja Balletikoolis MUBA 23. oktoobril. Sellega loob valdavalt varajase muusikaga tegelev agentuur muusikalise silla üle sajandite ja soovib näidata, kui põnevalt peegelduvad iidsed Eesti runoviisid Eesti klassiku Heino Elleri ning tänapäeva helilooja Ardo Ran Varrese loomingus.

VHK orkester avab hooaja kontsertidega Tallinnas ja Raplamaal

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester avab eeloleval nädalalõpul hooaja kontsertidega Tallinnas ning Raplamaal. Vaid eesti heliloomingust koosneva kontserdikavaga tähistatakse muuhulgas ka rahvusvahelist muusikapäeva.

MDR-i koor ja orkester toovad Gewandhausis esiettekandele Tõnu Kõrvitsa Ülemlaulu tekstile loodud teose

Kesk-Saksamaa ringhäälingu (Mitteldeutscher Rundfunk) koor ja sümfooniaorkester annavad sel nädalavahetusel kaks kontserti, mille kavas on Beethoveni 9. sümfoonia ja Tõnu Kõrvitsa „Tota pulchra es, amica mea“. Dirigendipuldis on Anja Bihlmaier.

Rahvusvahelisel muusikapäeval jagatakse muusikapreemiaid

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril annavad Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital üle iga-aastased muusikapreemiad. Pidulik preemiagala toimub Viimsi Artiumis algusega kell 19.00. Esinevad säravad eesti instrumentaal- ja vokaalsolistid ning Vanemuise sümfooniaorkester, muusikajuht ja dirigent on Risto Joost.

Pärt Uusbergi kooriteose „Taaveti laulud“ esmaettekanded

30. septembrist kuni 2. oktoobrini jõuab kolmel kontserdil Tallinnas, Tartus ja Raplas esmaettekandeni Pärt Uusbergi uudisteos „Taaveti laulud“. Teose kannab ette kammerkoor Voces Tallinn autori enda dirigeerimisel. Lisaks on kontserdil kavas veel Cyrillus Kreegi looming.

Arvo Pärdi looming kõlab Tõnu Kaljuste juhatusel Viimsis ja Poolas

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester tähistavad rahvusvahelist muusikapäeva Arvo Pärdi palju tunnustust pälvinud kontserdikavaga 29. septembril Viimsi Artiumis ning 2. oktoobril Budgoszczi muusikafestivalil Pommeri Filharmoonias Poolas.

Rahvusvahelisel muusikapäeval kõlavad instrumendid ja helisevad lauluhääled

1. oktoobril toimub üle Eesti hulgaliselt muusikasündmusi – kontserte, muusikalisi kohtumisi ning traditsiooniline muusikapreemiate tseremoonia.

Artur Lemba sümfoonia Jaapani esiettekanne

Pühapäeval, 2. oktoobril kõlab Kyoto kontserdimaja suures saalis Artur Lemba Sümfoonia nr 1 . Teose esitab esmakordselt Jaapanis Nagomi Sümfooniaorkester Masaki Imura juhatusel. Lisaks Lemba helitööle tuleb ettekandele ka Aleksandr Borodini looming: Sümfoonia nr 2 ja „Polovetside tants“ ooperist „Vürst Igor“.

Rahvusvaheliselt auhinnatud laste ja noorte muusikafestival BIG BANG festival toimub sel aastal Mustpeade majas

18.–19. novembril toimub Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas BIG BANG muusikafestival lastele ja noortele vanuses 5–13 aastat. Sündmuse sisusse panustavad mitu suuremat Euroopa kultuurikeskust, Eestist osalevad programmis heliloojad Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes, Ülo Krigul ja Maria Kõrvits, virtuaalreaalsuse kontserdil juhendab kuulajaid Tarmo Johannes ning muusikatubasid veavad Mari Kalkun ja Reigo Ahven.